V hlavnom meste sa stretne 11-tisíc detí. Uskutoční sa charitatívny koncert Integrácia 2015

Charitatívny koncert Integrácia
SITA

Koncert sa bude konať v priestoroch Zimného štadióna Ondreja Nepelu a podujatie spojí približne 11-tisíc detí zo Slovenska a siedmich krajín Európy a Severnej Ameriky.

Projekt Integrácia spája deti prostredníctvom kultúry a prehliadky talentu. Ľudia sa môžu prostredníctvom akcie naučiť tolerovať a porozumieť deťom, ktoré mali ťažší štart do života – zo základných a špeciálnych škôl, intaktná mládež a deti s postihnutím.

Koncert je naplánovaný na štvrtok o 11. hodine a predstavia sa na ňom spevácke hviezdy zo Slovenska a Česka. Po koncerte sa uskutoční stretnutie s prezidentom Andrejom Kiskom, predsedom NR SR Petrom Pellegrinim, primátorom Ivom Nesrovnalom a ministrom školstva Jurajom Draxlerom, na ktoré sa deti presunú autobusmi MHD približne o 13.30 hod.

O 15. hodine bude pokračovať sprievodný program na Hviezdoslavovom námestí. Deti sa môžu stretnúť s hráčmi NHL i futbalovej reprezentácie a budú môcť navštíviť pamiatky a atrakcie hlavného mesta. Naplánovaná je návšteva múzeí a galérií, SND, plavba loďou po Dunaji a iné.

Počas akcie sa bude mestom presúvať veľa autobusov, čiže bude zvýšená záťaž na dopravu. Organizátori podujatia preto verejnosť žiadajú o toleranciu a pochopenie.

koncert_integracia

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk