V hlavnom meste sa tento týždeň stretnú polygloti z celého sveta

Mladý muž hovoriaci viacerými jazykmi, polyglot
ilustračné: thinkstockphotos.com

Na Ekonomickej univerzite v Bratislave sa od stredy 30. mája do nedele 3. júna stretnú polygloti z celého sveta. Niektorí ľudia dokážu plynule rozprávať aj desiatimi či 20 jazykmi. Sú to polygloti, ktorí sa učia jazyky ako samoukovia. Na podujatie zavíta napríklad hyperglot Richard Simcott z Veľkej Británie, ktorý ovláda viac ako 35 jazykov, vrátane islandčiny či slovenčiny.

Stretnutie polyglotov sa bude niesť v znamení prednášok, workshopov a rôznych aktivít zameraných na zaujímavejšie a efektívnejšie metódy učenia, spontánne krátke rozhovory v celosvetovo známych či netypických jazykoch.

Mesto ožije jazykmi

Ako uviedol jeden z organizátorov Peter Baláž, na jeseň bude Bratislava hostiť medzinárodný jazykový festival LingvaFest, ktorého cieľom je priblížiť verejnosti bohatosť a pestrosť jazykov, prezentovať najnovšie trendy vo výučbe cudzích jazykov a ponúknuť priestor pre jazykové školy. Bude sa konať 28. a 29. septembra. Najzaujímavejším hosťom bude päťročná Ruska Bella Devyatkina, ktorá plynulo hovorí siedmimi jazykmi. „Ako vidieť, v tomto roku Bratislava ožije jazykmi naplno. Verme, že aj takýmito akciami dokáže Slovensko zviditeľniť dôležitosť efektívneho jazykového vzdelávania a potrebu učenia sa jazykov a rozprúdiť diskusiu o týchto témach,“ zhodli sa organizátori z občianskeho združenia Edukácia@Internet, ktoré sa už viac ako 12 rokov venuje jazykom.

Nad akciou prevzali záštitu ministerka školstva Martina Lubyová, bratislavský primátor Ivo Nesrovnal, rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand Daňo a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. V roku 2017 bolo toto podujatie v Bratislave po prvý raz a zúčastnilo sa na ňom 458 ľudí z 52 krajín. Tým sa stalo najväčším stretnutím polyglotov na svete.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk