Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vodárenské múzeum
SITA
17. októbra 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skBSK, © BratislavaDen.sk Diskusia()

V hlavnom meste sa uskutoční konferencia Bratislava Smart Region

Hľadať smart riešenia pre obce a mestá v Bratislavskom kraji s využitím moderných technológií budú účastníci na konferencii Bratislava Smart Region.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) organizuje konferenciu pod záštitou Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Konať sa bude v utorok od 13. hodiny vo Vodárenskom múzeu. Bude o smart vízii, ale aj projektoch a riešeniach, ktoré Bratislavský kraj zavádza.

Cieľom konferencie je hľadať smart riešenia pre obce a mestá v Bratislavskom kraji s využitím moderných technológií. Snahou je urobiť základné služby pre občanov kvalitnejšie, efektívnejšie a aplikovateľné.

Hlavné témy konferencie sú doprava, životné prostredie a cestovný ruch. V rámci témy doprava sa bude diskutovať o vhodných riešeniach podporujúcich využitie alternatívnych spôsobov dopravy a motivujúcich k presedlaniu z automobilu na iný typ dopravy. V oblasti cestovného ruchu sa budú prezentovať smart riešenia na aktívne trávenie voľného času, ako aj spojenie turizmu a ochrany životného prostredia.

Hospodárenie s vodou a energiami, adaptácia na zmenu klímy či reakcia na extrémne počasie a ich zohľadnenie v smart stratégii budú ústredné témy diskusie. Súčasťou konferencie budú aj odborné workshopy a účastníci budú diskutovať o pripravenosti konkrétnych smart riešení pre implementáciu v regióne. Pre každú skupinu bude vybratých niekoľko relevantných projektov, ktoré budú zástupcovia akadémie, verejnej správy, startup komunity či biznisu spoločne riešiť.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X