V Inchebe vystúpi huslistka Lindsey Stirling

Lindsey Stirling
Violinist Lindsey Stirling performs at the 17th Annual GRAMMY Foundation Legacy Concert at the Wilshire Ebell Theatre on Thursday, Feb. 5, 2015, in Los Angeles. (Photo by Chris Pizzello/Invision/AP)

Americká huslistka, skladateľka, tanečnica a choreografka Lindsey Stirling, ktorá vo svojej tvorbe mieša klasickú hudbu s dubstepom, sa v júli premiérovo predstaví na Slovensku.

Stane sa tak v pondelok 6. júla pod holým nebom v bratislavskej Inchebe. Vstupenky na koncert sú k dispozícii na webstránke www.orepole.sk, pričom prvých 200 kusov sa predáva za 25 eur. Po ich vypredaní sa dostane do predaja 300 lístkov v cene 30 eur a následne sa cena zvýši na 40 eur.

Dvadsaťosemročná Lindsey Stirling pochádza z Kalifornie a na hudobnej scéne sa pohybuje od roku 2010, keď účinkovala v súťaži America’s Got Talent a následne vydala EP nahrávku s názvom Lindsey Stomp. O dva roky neskôr sa dostal na trh jej eponymný debutový album, s ktorým zaznamenala úspech predovšetkým v Európe a získala zaň nomináciu na Billboard Music Award. Vlani v apríli vydala druhú štúdiovku Shatter Me, ktorá sa v americkom rebríčku Billboard 200 dostala najvyššie na druhú priečku. Medzi jej najznámejšie skladby patria Crystallize, Beyond The Veil a Shatter Me.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk