V internáte chemického učilišťa v utorok v noci vypukol požiar, študentov museli evakuovať

Internat chemicke uciliste poziar.jpg

V utorok v noci bol na hasičskej stanici nahlásený požiar v internáte v Bratislave.

Požiar internátu chemického učilišťa na ulici Vlčie Hrdlo v Bratislave bol nahlásený v utorok 22. januára o 22.50 hod., vzniknúť mal v suteréne. Hasiči po obhliadke miesta vykonali okamžitú evakuáciu osôb, aby sa predišlo zraneniam, pretože išlo o požiar so silným zadymením celej 5 poschodovej budovy.

Hasiči evakuovali z internátu 60 mladistvých, 10 osôb sa zranilo (z toho 7 intoxikovalo splodinami horenia). Na miesto udalosti bol vyslaný evakuačný autobus HaZZ. Do nemocníc previezli 8 osôb, z toho dvaja sú v kritickom stave. 6 ľudí utrpelo ľahké, až stredne ťažké poranenia, najmä popáleniny.

Ako informoval hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov, všetkým dotknutým študentom a pracovníkom škôl, asi osemdesiatim, bola poskytnutá okamžitá pomoc pri presune do bezpečia evakuačnými autobusmi a pre prípad okamžitej potreby boli prichystané aj prikrývky, karimatky a spacáky.

Všetkým študentom bola taktiež poskytnutá strava, teplé nápoje a ponúknuté núdzové ubytovanie v priestoroch Inštitútu pre verejnú správu a na Akadémii Policajného zboru,“ povedal generálny riaditeľ sekcie krízového riadenia ministerstva vnútra Marián Dritomský.

Pri udalosti zasahovalo 43 hasičov z Bratislavy a zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách s 12 kusmi hasičskej techniky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk