V Ivanke pri Dunaji vybudujú záchytné parkovisko pre 160 áut a s 50 miestami pre bicykle

autá, parkovanie
ilustračné: pixabay.com

Slovenský pozemkový fond odsúhlasil projekt parkoviska, ktorý počíta aj s 50 miestami pre bicykle.

V Ivanke pri Dunaji (okres Senec) vybudujú záchytné parkovisko so 160 miestami pre autá a 50 miestami pre bicykle. Slovenský pozemkový fond (SPF), ktorý pozemok budúceho parkoviska spravuje, odsúhlasil výrub drevín na tomto území, uviedol to dnes v tlačovej správe hovorca SPF Martin Kormoš. Dokumentácia pre stavebné povolenie je už spracovaná. V súčasnosti prebieha majetko-právne vysporiadanie pozemkov, pre parkovisko vydali právoplatné územné rozhodnutie.

Za projektom záchytného parkoviska stoja Železnice SR. Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskej únie,“ uviedol Kormoš a dodal, že SPF sa rozhodol podporiť tento projekt na základe zlej dopravnej situácie v širšom okolí Bratislavy.

V súčasnosti je nevyhnutné pokračovať v budovaní záchytných parkovísk. Tie v kombinácii s kvalitnejšou verejnou dopravou budú pre ľudí motiváciou, aby osobné automobily vymenili za hromadnú dopravu, čo značne odľahčí cestnú sieť. Práve preto bude SPF takéto projekty aj naďalej podporovať,“ vyhlásila generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Adriana Šklíbová.

Záchytné parkovisko vybudovali aj vo Svätom Jure (okres Pezinok), ktorý financovali z Integrovaného regionálneho operačného programu. Nachádza sa tu 58 parkovacích miest, dve miesta pre autobusy a cykloodpočívadlo. Železnice Slovenskej republiky plánujú vybudovať záchytné parkovisko aj v Pezinku pri železničnej stanici s kapacitou 291 miest pre autá a 30 stojanov na bicykle.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk