V jednej z bratislavských materských škôl pribudlo nové dopravné ihrisko, na jar začne polícia s dopravnou výchovou

Dopravne ihrisko.jpeg

Bratislavská mestská polícia zverejnila na svojej webovej stránke správu o novovybudovanom dopravnom ihrisku, to pribudlo v Materskej škole Legerského v Bratislave.

Ako uviedla bratislavská mestská polícia, v stredu 28. novembra 2018 sa príslušníci polície zúčastnili slávnostného otvorenia novovybudovaného detského dopravného ihriska, ktoré sa nachádza v areáli Materskej školy Legerského v Bratislave.

„V tejto materskej škole sme boli naposledy na dopravnej výchove ešte pred letnými prázdninami a pohľad na detské dopravné ihrisko, ktorý sa nám naskytol, zabolel,“ uviedli bratislavskí policajti.

Ako polícia dodala, neverili, že sa toto ihrisko podarí obnoviť, preto ich prekvapilo to, čo na mieste videli. „Práve tu bolo skutočne vidieť, že keď niekto niečo naozaj chce, dá sa to zrealizovať a v tomto prípade sa podarila dobrá vec vedeniu škôlky v spolupráci s Občianskym združením Zelená deťom a Miestnym úradom mestskej časti Bratislava – Nové Mesto,“ doplnila Mestká polícia hlavného mesta Slovenskej republiky.

Slávnostného otvorenia novovybudovaného detského dopravného ihriska sa podľa slov polície zúčastnil aj starosta mestskej časti Bratislava – Nové Mesto Rudolf Kusý. Podľa bratislavskej polície: „ktorý keď sme ho tak pozorovali, sa na chvíľku vrátil v čase do svojho detstva. Jeho úsmev hovoril za všetko.“

Ako na záver doplnili bratislavskí mestskí policajti, dopravné ihrisko je podľa nich krásne a už teraz sa tešia na jar, kedy sa znova vrátia medzi deti s dopravnou výchovou.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk