V Karlovej Vsi budú mať futbalisti v novej sezóne obnovené ihrisko

Ihrisko na molecovej dostane nov├z tr├ivnik.jpg
Zdroj: karlovaves.sk

Mestská časť Karlova Ves rokovala s Futbalovým klubom mládeže Karlova Ves Bratislava a Slovenským futbalovým zväzom o rekonštrukcii ihriska a dospeli k záveru.

Vzhľadom na to, že povrch ihriska je nevyhovujúci, Futbalový klub žiadal o jeho revitalizáciu. Povrch ihriska je rokmi zošliapaný, vlasové vlákna sú polámané a na povrch vystupuje gumový podklad, ktorý sa teplom zlepuje. Futbalisti by sa ihriska s novým hracím podkladom mali dočkať už v sezóne 2019/2020.

Pred 13 rokmi dostali športovci špičkové futbalové ihrisko. Za tú dobu na ňom športovali stovky detí od útleho veku až po dospelosť. Dá sa povedať, že ihrisko doslova zodrali. Chceme pre nich vytvoriť minimálne porovnateľné podmienky aj naďalej. Zo svojho rozpočtu sme tento rok na rekonštrukciu vyčlenili 150-tisíc eur a výrazne pomohol aj Slovenský futbalový zväz, ktorý prispeje dotáciou vo výške 50-tisíc, za čo mu patrí naše poďakovanie,“ povedala starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

Mestská časť by chcela v budúcnosti priestory ihriska rozšíriť. V roku 2006, keď bolo súčasné ihrisko odovzdané do užívania, bola na ňom použitá v tom čase novinka. Trávnik sa nezasypával len kremičitým pieskom, ale aj termoplastovým granulátom. Tento spôsob bol taký inovatívny, že karloveské ihrisko bolo štvrtým v Európe a prvým na Slovensku, kde bol použitý tento granulát. „Umelá tráva má v porovnaní s prírodným trávnikom výhody v kapacite zaťaženia a náročnosti údržby. Jej údržba je jednoduchšia. Avšak ani tento typ plochy nie je nezničiteľný a po rokoch záťaže ho treba vymeniť,“ informuje hovorca Branislav Heldes.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk