V Karlovej Vsi budú v najbližších týždňoch čistiť kanálové vpusty, aby sa predišlo zaplaveniu ciest po prívalových dažďoch

Karlova ves kanalizacne vpuste cistenie.jpg
Zdroj: karlovaves.sk

Ešte na začiatku jari a hlavne pred letom v Karlovej Vsi vyčistia kanálové vpusty, aby sa predišlo záplavám po prívalových dažďoch.

Jar a leto so sebou prinášajú nie len horúce počasie, ale aj prívalové dažde. Práve preto Karlova Ves v najbližších týždňoch opäť vyčistí kanalizačné vpusty, ktoré má vo svojej správe. Podľa slov hovorcu Branislava Heldesa má na to mestská časť vyčlenených 10-tisíc eur. O priechodnosť kanalizačných vpustov na cestách 1. a 2. triedy by sa mal postarať magistrát, keďže tie sú v správe hlavného mesta.

Úlohou kanalizačných vpustov je najmä na odvádzanie dažďovej vody z povrchu ciest. Ak by neboli vyčistené, prietok vody v nich by sa výrazne znížil a voda by zaplavovala cesty. Vo vnútri kanalizačných vpustov sa nachádzajú záchytné koše. Ide o dierované nádoby slúžiace najmä na zachytenie usadenín zo zimných posypov a materiálu splaveného dažďom.

Do kanalizácie sa dostávajú rôzne odpady – lístie, konáre, kamienky, ale aj odpad, ktorý rozfúkalo od kontajnerov, či ľudia odhodili na zem. Výdatné dažde ich zmyjú so sebou do kanalizácie. Tá dostáva zabrať najmä počas letných mesiacov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk