Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
dotazník
ilustračné: SITA
24. júla 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

V Karlovej Vsi budú v pondelok voliť nového kontrolóra

Poslanci mestskej časti Karlova Ves budú na pondelkovom zasadnutí zastupiteľstva voliť nového miestneho kontrolóra. Uvádza sa to v materiáli na zasadnutie karloveského zastupiteľstva, ktoré sa začína v pondelok 25. júla o 16. hodine.

Karloveská miestna kontrolórka Zuzana Dzivjáková sa pre zdravotné dôvody vzdala svojho mandátu 10. júna listom, súčasne týmto dňom zanikol aj jej pracovný pomer. Za miestnu kontrolórku ju poslanci zvolili vlani v máji a pozíciu zastávala od 1. júna minulého roka.

Kandidáti na funkciu miestneho kontrolóra museli odovzdať písomné prihlášky aj s ostatnými dokladmi najneskôr do 11. júla. V materiáli samospráva píše, že do tohto dátumu prišlo do podateľne sedem obálok. Komisia na otváranie obálok po preštudovaní prihlášok konštatovala, že náležitosti prihlášky na funkciu miestneho kontrolóra splnili všetci prihlásení kandidáti.

Karloveskí poslanci na júnovom zasadnutí schválili, že hlasovanie bude tajné. Na zvolenie miestneho kontrolóra treba súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých poslancov. Miestneho kontrolóra volí miestne zastupiteľstvo na šesť rokov. Zastupiteľstvo schválilo, že termín nástupu do funkcie miestneho kontrolóra bude 1. september.

Poslanci v pondelok rozhodnú aj o tom, koľko bude nový kontrolór zarábať. V návrhu je po zaokrúhlení plat 1 978 eur. Funkcia miestneho kontrolóra je 100-percentný pracovný úväzok. Predpoklady na výkon funkcie miestneho kontrolóra sú minimálne úplné stredné vzdelanie, bezúhonnosť a spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X