V Karlovej Vsi by mala vyrásť viacpodlažná podzemná garáž za 2,7 milióna eur

Navrh podzemna garaz karlova ves 3.jpg

Garáž má zabezpečiť kapacity pre parkovanie pri budove Vodohospodárskej výstavby na Karloveskej ulici.

V Karlovej Vsi plánujú vybudovať podzemnú garáž za 2,7 milióna eur. Vyplýva to zo zámeru predloženého spoločnosťou Vodohospodárska výstavba (VV) na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA.

Účelom je zabezpečiť kapacity pre dostatočné parkovanie pracovníkov a návštevníkov administratívnej budovy VV prostredníctvom výstavby viacpodlažnej podzemnej garáže a povrchových stojísk na Karloveskej 2. Výstavbu predpokladajú v rokoch 2025 – 2027.

Zámerom sa podľa navrhovateľa zabezpečí statická doprava zodpovedajúca aktuálnym technickým normám, ktorým sa zároveň nahradí súčasný živelný spôsob parkovania na voľných plochách okolo administratívnej budovy a tlak na využívanie parkoviska pri susednom areáli Lidl a v okolitých uličkách.

Realizáciou projektu sa dopravné pomery zásadným spôsobom nezmenia, zlepší sa však organizácia dopravy v súlade s technickými požiadavkami, ako napríklad nebezpečný výjazd z parkoviska a teréne v južnej časti areálu v smere na frekventovanú Botanickú ulicu,“ konštatuje navrhovateľ.

Navrh podzemna garaz karlova ves 2.jpg
Navrh podzemna garaz karlova ves.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk