V Karlovej Vsi dokázali zabezpečiť všetky dôležité a potrebné služby

Karlova ves miestny urad.jpg

Hospodárenie miestnej časti v minulom roku ovplyvnilo zvyšovanie cien energií a stúpajúca inflácia.

Karlova Ves dokázala v minulom roku zabezpečiť všetky dôležité a potrebné služby. Samospráva to dokázala vďaka mimoriadne opatrnému nakladaniu s finančnými prostriedkami. Vyplýva to zo záverečného účtu za rok 2022, ktorý na rokovaní schválili karloveskí poslanci. Hospodárenie Karlovej Vsi podľa tlačovej správy v minulom roku ovplyvnilo zvyšovanie cien energií a stúpajúca inflácia.

Z celkových príjmov najväčšiu čiastku predstavujú bežné príjmy. Karlova Ves ich naplnila na 99,11 percenta. Z toho daňové príjmy, ktoré sú pre zachovanie potrebných služieb v mestskej časti kľúčové, boli splnené až na 99,5 percenta.

Ide o výnos napríklad z dane z príjmov fyzických osôb a daň z nehnuteľnosti. Pre utlmený rozvoj developerskej činnosti však miestna časť opäť nedokázala naplniť príjem z poplatku za rozvoj, bol na úrovni 62,16 percenta očakávaného príjmu.

Za rok 2022 boli celkové výdavky aj s finančnými operáciami naplánované vo výške viac ako 22,15 mil. eur, z ktorých Karlova Ves minula 85,93 percenta. Takmer všetky naplánované bežné výdavky boli investované aj do kvality prostredia a verejného poriadku. Prostriedky putovali do starostlivosti o zeleň či nakladanie s odpadmi.

Karlovej Vsi sa napriek neľahkej situácii podarilo dokončiť viaceré investičné projekty. Patria medzi ne napríklad nový atletický areál Základnej školy Alexandra Dubčeka, nové multifunkčné ihrisko Základnej školy na Karloveskej 61, detské ihrisko Spojenej školy Tilgnerova 14 v elokovanom pracovisku na Tilgnerovej ulici, alebo nová cesta a chodník na Púpavovej ulici a iné projekty.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk