V Karlovej Vsi ide s diviakmi do tuhého: Pred miestnym úradom sa strieľalo

Diviaky Karlova Ves
Facebook/ Karlova Ves - oficiálny profil mestskej časti, Ľubomír Smolár

Na mieste sa objavilo niekoľko dospelých diviakov a jedného z nich poľovník zastrelil.

Posledné roky je jednou z najdiskutovanejších tém v Karlovej Vsi téma diviakov. Objavujú sa v starej Karlovej Vsi i na Dlhých dieloch v skorých ranných hodinách aj večer.

Diviaky pochodujú v početných skupinkách, ktoré sú zložené z mladých i dospelých členov. Veľakrát dokonalo zapadnú s prostredím sídliska a ľudia si ich hneď nevšimnú, a to najmä večer. Zvieratá sú premnožené, čo tvrdia mestská časť, obyvatelia i poľovníci.

Zranený diviak

Bývate na Námestí sv. Františka a počuli ste v piatok 27. januára okolo 20.00 hod. streľbu? Výstrel padol zo zbrane poľovníka, ktorý bol privolaný pred Miestny úrad Karlova Ves. Na mieste zasahovali taktiež bratislavskí mestskí policajti.

Pred úradom sa objavila skupina dospelých diviakov a jeden z nich bol zranený. Následne zakročil poľovník a toto zviera usmrtil. „Zvyšné diviaky ušli,“ dodala mestská časť.

Požiadali sme mestskú časť o doplňujúce informácie.

Pásli sa pri ceste

Pod príspevkom o streľbe obyvatelia informovali, že v ten večer videli diviaky v tesnej blízkosti Námestia sv. Františka. Pani Helena ich spozorovala na Fadruszovej a Karloveskej ulici, ako sa pásli pri ceste.

diviaky Karlova Ves
Diviaky v Karlovej Vsi. Foto: Facebook/ Karlova Ves - oficiálny profil mestskej časti, Helena Distlerova

Ďalší obyvateľ natočil zvieratá, ako prebehli cez cestu tesne pred priechodom pre chodcov. Pán Peter uviedol, že uplynulú nedeľu bežali diviaky cez električkovú trať a vodička električky musela prudko pribrzdiť.

diviaky Karlova Ves
Diviaky v Karlovej Vsi. Foto: Facebook/ Karlova Ves - oficiálny profil mestskej časti, Vazeny pan

Video pána Ľubomíra zachytilo diviaky, ako „vzorne“ idú cez priechod pre chodcov. Stádo tvorilo minimálne šesť dospelých diviakov. Vidieť, že posledné zviera krívalo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk