Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
seniori-pocitac-kurz-lekcia-karlova-ves-gettyimages.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto: GettyImages
7. februára 2019 InéŽivotný štýl v Bratislave od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

V Karlovej Vsi pokračujú v organizovaní počítačových kurzov pre seniorov. O lekcie je zo strany dôchodcov veľký záujem

Karlova Ves má v pláne pokračovať v organizovaní viacdňových počítačových kurzov s individuálnym prístupom pre nepracujúcich seniorov. 

V prípade záujmu sa treba zapísať na konkrétny termín. Naša lektorka má niekoľkoročné skúsenosti s výukou v oblasti informačných technológií a rešpektuje tempo študentov,“ informuje Dominika Ďatelinková z Oddelenia sociálnych vecí miestneho úradu.

Lekcie sa konajú na miestnom úrade každú stredu od 14.00 do 16.00 hod. a štvrtok v čase od 9.30 do 11.30 hod. V prípade záujmu je potrebné sa vopred objednať. Záujemcovia tak môžu urobiť prostredníctvom e-mailu [email protected] alebo telefonicky na čísle 0940 634 198. „Ak sa budú seniori prihlasovať na lekciu, je potrebné, aby si pripravili okruh tém, čo konkrétne by sa chceli naučiť alebo pri čom potrebujú pomoc lektora,“ dodáva Dominika Ďatelinková.

Dôchodcovia sa z výuky veľmi tešia a majú o ňu záujem

Karlova Ves zrealizovala v dvoch predošlých rokoch štyri intenzívne viacdňové počítačové kurzy pre seniorov a od októbra minulého roka organizuje aj počítačové lekcie s individuálnejším prístupom k účastníkom. Celkovo sa od októbra konalo už 16 lekcií, na ktorých sa zúčastnilo 38 seniorov.

Koncepcia individuálnych počítačových lekcií je v porovnaní s klasickými kurzmi odlišná. Individuálna lekcia trvá 120 minút a môžu sa jej zúčastniť maximálne traja záujemcovia.  „Seniori si výuku veľmi pochvaľujú, naučili sa oveľa viac ako na hromadných kurzoch,“ hovorí o doterajších skúsenostiach Dominika Ďatelinková.

Nepracujúci seniori s trvalým pobytom v Karlovej Vsi môžu požiadať o zľavu preukázaním dokladu totožnosti a dokladu o výške príjmu zo sociálnej poisťovne. Sumy za lekciu po uplatnení zľavy sú takéto: príjem do 199,48 eur – 2 eurá; príjem do 269,50 eur – 3 eurá; príjem do 539 eur – 4 eurá; príjem do 639 eur – 5 eur; príjem do 808,5 eur – 6 eur, príjem nad 808,5 – 8 eur. Príjem nad 1078 eur, pracujúci seniori a seniori z iných mestských častí platia 10 eur za lekciu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X