Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Detske ihrisko spisovatelky marie jancovej adamiho.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: kidstownm.citylife.sk
6. júla 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Karlovej Vsi pribudne ihrisko pre zdravotne znevýhodnené deti za 139-tisíc eur

Nové ihrisko vznikne rekonštrukciou existujúceho detského ihriska Adámiho – Márie Jančovej.

Detské ihrisko Adámiho – Márie Jančovej v Karlovej Vsi čaká rekonštrukcia za 139-tisíc eur. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), v ktorom mestská časť hľadá dodávateľa stavebných prác.

Predmetom zákazky je kompletná rekonštrukcia detského ihriska Adámiho – Márie Jančovej,“ uvádza sa v oznámení ÚVO.

Predpokladaná hodnota zákazky je 139 180 eur bez DPH a termín na predkladanie ponúk do verejnej súťaže je do 14. júla. Rekonštrukciou areálu vznikne ihrisko pre zdravotne znevýhodnené deti.

Bezpečné a moderné

V rámci revitalizácie detského ihriska odstránia staré hracie prvky, ktoré nespĺňajú súčasné bezpečnostné požiadavky alebo sú v zlom technickom stave. Existujúce prvky vo vyhovujúcom stave presunú na iné miesto.

Centrálna herná zóna primárne pre deti vo veku 3 – 6 rokov bude tvorená balančnými prvkami, pružinovými a preklápacími hojdačkami, inkluzívnym kolotočom, hernou vežou s dvomi šmýkačkami, vežou s uzavretou šmýkačkou a štyrmi interaktívnymi panelmi pre deti na invalidnom vozíku,“ uvádza obstarávateľ.

Hojdacia zóna

Novú hojdaciu zónu bude tvoriť sústava hojdačiek pre mladšie aj staršie deti, hojdačka hniezdo, hojdačka rodič – dieťa a tiež inkluzívna hojdačka pre deti s epilepsiou.

Nové pieskovisko bude vytvorené zo súčasnej hracej plochy so starým lezeckým prvkom. Zónu pre staršie deti budú tvoriť dve plochy.

Nové para workout ihrisko bude prispôsobené aj pre ľudí na invalidnom vozíku a umiestnené na EPDM podlahe, susediace so súčasným mini streetballovým ihriskom a zároveň tu bude osadený aj vonkajší pingpongový stôl,“ uvádza mestská časť. Spodná plocha bude tvorená veľkou lezeckou zostavou, lezeckou stenou v tvare Z a hojdačkou hniezdo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X