V Karlovej Vsi pribudne moderné hokejbalové ihrisko, hotové by malo byť do septembra

Hokejbalove ihrisko karlova ves.jpg

Finančné prostriedky vo výške takmer 52-tisíc eur hradí mestská časť zo svojho rozpočtu.

V Karlovej Vsi pribudne v septembri nové hokejbalové ihrisko. Ako informoval hovorca mestskej časti Branislav Heldes, mestská časť začína v týchto dňoch s realizáciou športoviska v areáli Základnej škola (ZŠ) Alexandra Dubčeka na Majerníkovej ulici.

Finančné prostriedky vo výške necelých 52-tisíc eur uhradí Karlova Ves zo svojho rozpočtu. Otvorenie ihriska plánujú v septembri.

Dodávateľ si ho prebral

Vysúťažený dodávateľ si ihrisko prevzal minulý týždeň. „Aktuálne je vo výrobe kovová konštrukcia mantinelového systému aj konštrukcia striedačiek. Na starom, pôvodne basketbalovom ihrisku, demontujú staré koše,“ vysvetlil hovorca Karlovej Vsi.

Dodávateľ následne urobí analýzu zloženia podkladu pod starým asfaltovým povrchom.

Tieto práce sú dôležité pre ukotvenie budúcej konštrukcie mantinelov a striedačiek. Nasledovať bude asfaltovanie nového ihriska,“ doplnil Heldes.

Vybavenie ihriska

Hokejbalové ihrisko bude vybavené časomierou, zastrešenými striedačkami pre domácich, hostí i časomerača, chýbať nebudú ani trestné lavice. Projekt počíta aj so sadovými úpravami existujúcej zelene po obvode ihriska.

Za posledné obdobie Karlova Ves vybudovala novú plaváreň v ZŠ Alexandra Dubčeka, novú lodenicu v Karloveskej zátoke a vymenila trávnik a osvetlenie na futbalovom ihrisku na Molecovej ulici. Okrem toho realizuje aj finančne menej náročné, avšak potrebné pravidelné modernizácie športových prvkov na jednotlivých športoviskách,“ uzavrel hovorca mestskej časti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk