Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ihrisko patronka karlova ves.jpg
Foto: ilustračné, www.karlovaves.sk
6. novembra 2019 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Karlovej Vsi pribudne zeleň, tento rok ňu minuli takmer 50-tisíc eur

V športovom areáli Majerníkova v Karlovej Vsi pribudne takmer 50 stromov a 80 kríkov.

V bratislavskej mestskej časti Karlova Ves pribudne zeleň, mestská časť do nej tento rok investovala takmer 50-tisíc eur. V športovom areáli Majerníkova pribudne takmer 50 stromov a 80 kríkov. Ďalších 24 stromov pribudne už tento mesiac v rôznych lokalitách mestskej časti a 21 nových stromov vysadili v lokalite Dlhé diely nedávno.

Informoval o tom Branislav Heldes z Referátu pre komunikáciu s médiami a vzťahy s verejnosťou v Karlovej Vsi. Ako ďalej uviedol pre agentúru SITA, o existujúcu zeleň sa stará aj miestny podnik Verejnoprospešné služby, ktorého ročný rozpočet je viac ako 950-tisíc eur. Okrem týchto prostriedkov získali aj grant od Bratislavského samosprávneho kraja vo výške 10-tisíc eur a finančný dar od podnikateľského subjektu vo výške päťtisíc eur.

V poslednom roku zaznamenala Karlova Ves veľa dospelých odumretých stromov,“ uviedol Heldes a dodal, že miestne podmienky neumožňujú dlhovekosť stromov a treba ich nahrádzať mladými, zdravými a hlavne odolnejšími druhmi.

Podpora zelene

Karlova Ves si uvedomuje vážnosť klimatickej zmeny a preto venuje pozornosť prírode blízkym riešeniam pri údržbe a zveľaďovaní zelene, efektívnemu hospodáreniu so zrážkovou vodou a podpore biodiverzity na našom území,“ uviedla starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

Karlova Ves vydala druhú príručku o tom, ako podporovať mestskú zeleň. Publikáciu s názvom Ako pripraviť akčný plán zelenej infraštruktúry so zohľadnením nových výziev – príručka nielen pre samosprávy pre vysoký medzinárodný záujem preložili aj do angličtiny.

Príručka vysvetľuje, čo znamená zelená infraštruktúra a aký má význam v súvislosti so zmenou klímy a stratou biodiverzity,“ vysvetlil Heldes s tým, že publikácia poskytuje návod pre mestá, ako pripraviť akčný plán zelenej infraštruktúry.

Podľa projektovej manažérky medzinárodného projektu Perfect Zuzany Hudekovej bude takýto akčný plán pre Karlovu Ves pripravený do konca roka. Medzinárodný projekt Perfect je zameraný na tvorbu a ochranu zelene a vďaka nemu sa Karlovej Vsi podarilo druhú príručku o mestskej zeleni vydať.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X