V Karlovej Vsi zriadia príspevkovú organizáciu, rozhodli o tom poslanci

detská hojdačka, ihrisko
ilustračné: pixabay.com

V mestskej časti Karlova Ves od júla zriadia príspevkovú organizáciu Verejnoprospešné služby Karlova Ves. Na včerajšom zasadnutí miestneho zastupiteľstva sa na tom zhodli karloveskí poslanci.

Vedením tejto organizácie až do vymenovania jej riaditeľa poverili karloveského prednostu Jána Hrčku, najdlhšie však na šesť mesiacov. Organizáciu v mestskej časti zriadia na dobu neurčitú. Organizáciu budú tvoriť pracovníci oddelenia hospodárskej správy karloveského miestneho úradu, z ktorého vznikne nová príspevková organizácia verejnoprospešných služieb.

Podľa Hrčku bude vďaka organizácii lepšie evidované, čo a ako sa v mestskej časti robí. „Aj iné bratislavské mestské časti majú svoje organizácie verejnoprospešných prác a pravdepodobne pozitíva prevyšujú nad negatívami,“ doplnil Hrčka.

Cieľom organizácie bude zefektívnenie poskytovania verejnoprospešných služieb, ako je napríklad údržba miestnych komunikácií a verejných priestranstiev v správe mestskej časti v rámci letnej a zimnej údržby, údržba verejnej zelene a pozemkov, ktoré spravuje samospráva (pieskovísk, detských ihrísk, areálov školských zariadení).

Poslanec Peter Lenč navrhol, aby po čase v mestskej časti spravili rozbor, aký malo pre mestskú časť prínos, že príspevkovú organizáciu zriadili. Pripomienku mal aj poslanec Vladimír Dulla, ktorý predpokladá, že pre zriadenie tejto organizácie do programu zastupiteľstva zaradia aj návrh na zmenu rozpočtu mestskej časti. Karloveský vicestarosta Branislav Záhradník poznamenal, že pre zriadenie organizácie samospráva návrh na zmenu rozpočtu pripravuje. „Spracovaná aj predložená bude zmena rozpočtu, aby sme od začiatku júla mohli fungovať v novom režime,“ spomenul.

Rozhodnutie o založení, zmene alebo zrušení príspevkovej organizácie spadá do kompetencie miestneho zastupiteľstva. Zriaďuje ju mestská časť a na jej čele stojí riaditeľ, ktorého na návrh starostu vymenúva a odvoláva miestne zastupiteľstvo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk