Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektricka do petrzalky.jpg
Foto : Ilustračná, bratislava.sk

V Karlovej Vsi zrušia zastávku Jurigovo námestie aj schody z nadchodu a prístup ku karloveskej poliklinike

Cestujúci budú môcť využiť zastávku Segnerova, ktorú preložia bližšie k zastávke Molecova.

Električkovú zástavku Jurigovo námestie v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves po dokončení rekonštrukčných prác na električkovej trati v Karlovej Vsi zrušia. Cestujúci budú môcť využiť zastávku Segnerova, ktorú preložia bližšie k zastávke Molecova. Pôvodné zastávky boli blízko seba, približne 200 metrov, čím dochádzalo k spomaleniu jazdy električiek. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Toto riešenie tvorili počas celého procesu projektovej prípravy a bolo už súčasťou podkladov vo verejnej súťaži na realizáciu stavby. Okrem zastávky zrušia aj schody z nadchodu a prístup ku karloveskej poliklinike a pošte má byť po novom možný z novej zastávky Segnerova. „Pevne veríme, že takéto kompromisné riešenie je najlepším, ktoré v konečnom dôsledku zrýchli dopravu v úseku bez zásadného dopadu na dostupnosť električky,“ dodal Bubla.

Obnova trate v Karlovej Vsi

Práce na obnove trate v Karlovej Vsi i naďalej pokračujú. Momentálne je odstránené trolejové vedenie, koľajový zvršok a taktiež je už odkopaný starý koľajový spodok. Prekladajú potrebné inžinierske siete, spevňujú podložie a následne začnú práce na novom koľajovom spodku.

Súbežne prebieha proces výberu a prípravy všetkých prvkov mestského mobiliáru, ktorý osadia na zastávkach električiek, ale aj v okolí stavby. Lokálne ukladajú časti koľajového zvršku v miestach prejazdov, ktoré je potrebné priebežne spojazdniť tak, aby bolo možné upraviť trať v miestach, kde zostali prejazdy na zabezpečenie prevádzky na ceste.

Obnova električkovej trate v Karlovej Vsi a Dúbravke sa začala 22. júna tohto roku. Prvá etapa sa dokončí v septembri, keď otvoria úsek od Molecovej po obratisko v Karlovej Vsi. Koniec druhej etapy, v ktorej opravia úsek od obratiska po zastávku Damborského v Dúbravke, ukončia koncom roka 2019.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X