V Karlovej Vsi zrušia zastávku Jurigovo námestie aj schody z nadchodu a prístup ku karloveskej poliklinike

Elektricka do petrzalky.jpg
Foto : Ilustračná, bratislava.sk

Cestujúci budú môcť využiť zastávku Segnerova, ktorú preložia bližšie k zastávke Molecova.

Električkovú zástavku Jurigovo námestie v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves po dokončení rekonštrukčných prác na električkovej trati v Karlovej Vsi zrušia. Cestujúci budú môcť využiť zastávku Segnerova, ktorú preložia bližšie k zastávke Molecova. Pôvodné zastávky boli blízko seba, približne 200 metrov, čím dochádzalo k spomaleniu jazdy električiek. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Toto riešenie tvorili počas celého procesu projektovej prípravy a bolo už súčasťou podkladov vo verejnej súťaži na realizáciu stavby. Okrem zastávky zrušia aj schody z nadchodu a prístup ku karloveskej poliklinike a pošte má byť po novom možný z novej zastávky Segnerova. „Pevne veríme, že takéto kompromisné riešenie je najlepším, ktoré v konečnom dôsledku zrýchli dopravu v úseku bez zásadného dopadu na dostupnosť električky,“ dodal Bubla.

Obnova trate v Karlovej Vsi

Práce na obnove trate v Karlovej Vsi i naďalej pokračujú. Momentálne je odstránené trolejové vedenie, koľajový zvršok a taktiež je už odkopaný starý koľajový spodok. Prekladajú potrebné inžinierske siete, spevňujú podložie a následne začnú práce na novom koľajovom spodku.

Súbežne prebieha proces výberu a prípravy všetkých prvkov mestského mobiliáru, ktorý osadia na zastávkach električiek, ale aj v okolí stavby. Lokálne ukladajú časti koľajového zvršku v miestach prejazdov, ktoré je potrebné priebežne spojazdniť tak, aby bolo možné upraviť trať v miestach, kde zostali prejazdy na zabezpečenie prevádzky na ceste.

Obnova električkovej trate v Karlovej Vsi a Dúbravke sa začala 22. júna tohto roku. Prvá etapa sa dokončí v septembri, keď otvoria úsek od Molecovej po obratisko v Karlovej Vsi. Koniec druhej etapy, v ktorej opravia úsek od obratiska po zastávku Damborského v Dúbravke, ukončia koncom roka 2019.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk