V Karloveskej zátoke chystajú stavebnú uzáveru. Bude platiť do schválenia územného plánu

karlova ves, zatoka, kanoista
SITA

Karlova Ves začala územné konanie o stavebnej uzávere v zóne Karloveská zátoka. Ako informoval Michal Skalník z karloveského miestneho úradu, v tejto lokalite sa nachádzajú oddychové miesta pre ľudí a taktiež investičné a rezidenčné projekty.

Územie je ohraničené na západnej strane Čiernym potokom, na severnej strane Botanickou ulicou a na východnej strane mostom Lafranconi.

Konanie o stavebnej uzávere sa podľa Skalníka začína z dôvodu pripravovaného územného plánu zóny. Ten by mal presnejšie regulovať budúci rozvoj tohto územia.

„Je to rekreačné, oddychové územie celomestského významu. Je v prospech Karlovešťanov i Bratislavy, ak jeho rozvoj bude mať čo najpodrobnejšie pravidlá,“ povedala starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová. Stavebná uzávera bude platiť do schválenia územného plánu zóny, ale najviac päť rokov od právoplatnosti územného rozhodnutia.

Karloveský stavebný úrad nariadil ústne pojednávanie na 26. novembra o 9. hodine na Miestnom úrade v Karlovej Vsi. Účastníci konania môžu do podkladov rozhodnutia nahliadnuť počas úradných hodín stavebného úradu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk