V kraji pribudli nové vozidlá na údržbu ciest, ich celková hodnota bola 2 milióny eur

Bratislavsky kraj cestari vozidla zimna a letna udrzba cesty komunikacie.jpeg
Foto: ilustračné, bratislavskykraj.sk

Doteraz využívaná technika cestárskej spoločnosti BSK už nevyhovovala požiadavkám doby.

Vozidlový park správcu komunikácií v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) sa rozrastie o osem nových vozidiel. Ako informuje na svojom webe BSK, slúžiť budú na zimnú aj bežnú údržbu.

Celková hodnota nových strojov bola dva milióny eur. „Ide o osem nákladných automobilov so sypacími nadstavbami a čelne nesenými radlicami. Zimnú údržbu budú vykonávať už v tejto sezóne,“ priblížila samospráva.

Zimná aj letná údržba

Podľa predsedu BSK Juraja Drobu doteraz využívaná technika cestárskej spoločnosti BSK už nevyhovovala požiadavkám doby. „Mnohé nákladné vozidlá so sypacími nadstavbami a radlicami boli zastarané. Opravovať ich už bolo nerentabilné a neefektívne. Preto sme sa rozhodli zakúpiť nové,“ poznamenal Droba.

Vďaka tomu bude zimná aj letná údržba kvalitnejšia. „BSK kúpil také vozidlá, ktoré budeme využívať celoročne s rôznymi nadstavbami. Nejde teda len o vozidlá zimnej údržby,“ doplnil riaditeľ odboru dopravy BSK Michal Halabica.

Výbava spoločnosti

Cestárska spoločnosť získala do výbavy aj tri kusy vysprávkových nadstavieb a tiež Jetpatcherov s tryskovou metódu na vysprávky povrchu asfaltovou emulziou v prípade sieťových rozpadov či trhlín.

Po výmene sypacích nadstavieb sa budú používať už na jar 2023. Cestári nakúpili aj dve sklápacie nadstavby na prevoz materiálu.

Súčasťou dodávky boli tiež dve cisternové nadstavby s postrekovacími prednými lištami, ktoré budú slúžiť na čistenie vozoviek,“ uzavrela samospráva s tým, že po výmene sypacích nadstavieb sa budú používať už na jar budúceho roka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk