Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kuchajda ryby uhyn.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
24. apríla 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Kuchajde boli objavené uhynuté ryby aj podozrivá pena na brehu

V sobotu pracovníci Ekopodniku Nové Mesto z brehu jazera zozbierali päť uhynutých kaprov.

Nové Mesto reaguje na podnety rybárov na úhyn rýb v jazere Kuchajda a na penu na brehu jazera. Ako na sociálnej sieti informuje Ekopodnik mestskej časti, požiadali o vyjadrenie Mestskú organizáciu Slovenského zväzu rybárov Bratislava IV, ktorá tento rybný revír spravuje.

Úhyn rýb je v primeranom množstve normálny jav. Deje sa stále, aj keď je najviac pozorovateľný v jarnom období. Pena na okrajoch štrkoviska sa vyskytuje zvyčajne po veterných dňoch. Podobná pena sa v takomto počasí tvorí aj na iných štrkoviskách,“ vysvetľuje Slovenský zväz rybárov.

V sobotu 17. apríla pracovníci Ekopodniku Nové Mesto z brehu Kuchajdy zozbierali päť uhynutých kaprov.

Po celom obvode štrkoviska sme umiestnili nové tabule oznamujúce a popisujúce rybársky revír. Nakoľko nie je aktuálna situácia v zmysle úhynu rýb výnimočná, neplánujme žiadne špeciálne opatrenie. Naši členovia priebežne brehy Kuchajdy monitorujú,“ vysvetľuje Ekopodnik.

Pena sa na mnohých štrkoviskách a jazerách objavuje takmer vždy na jar a ide o fyzikálny jav na povrchu vody, príčinou ktorého je vysoké povrchové napätie na rozhraní vody a vzduchu.

Keďže povrchová voda nevykazovala v žiadnom roku, keď bola pena po okrajoch jazera, zhoršený stav, až na sinice či riasy, ktoré však boli v limite, dokonca na kúpenie, máme za to, že stav vody je momentálne v poriadku,“ uzatvára Ekopodnik.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X