V lokalite Krče začínajú práce na výstavbe športovo-oddychového areálu

Zahorska bystrica pump track sport oddych areal 1.jpg
Foto: Záhorská Bystrica

Prvá etapa prác sa začala výstavbou pump tracku, zelenej oddychovej zóny a exteriérových športových prvkov.

V Záhorskej Bystrici začali s výstavbou športovo-oddychového areálu v lokalite Krče. Informovala o tom Miroslava Ryšková z miestneho úradu.

Na takmer jednom hektári v susedstve futbalového ihriska vyrastie areál, ktorý počíta s tréningovým futbalovým ihriskom, rôznymi športovými prvkami, občianskou vybavenosťou, ale aj množstvom zelene a oddychovými zónami. Kompletné dokončenie areálu predpokladajú v najbližších dvoch rokoch.

Výstavba pump tracku

Prvá etapa prác sa začala výstavbou pump tracku, zelenej oddychovej zóny a exteriérových športových prvkov. Jej dokončenie je naplánované na koniec novembra, v závislosti od poveternostných podmienok. Výstavbu pump tracku si vyžiadali obyvatelia v pripomienkových kolách.

Zahorska bystrica pump track sport oddych areal 1.jpg
Foto: Záhorská Bystrica

Pump track, o ktorý mali obyvatelia Záhorskej Bystrice veľký záujem, bude mať dĺžku 140,4 metra, osem zákrut a stredný profil vĺn, ktorý je vhodný pre široké spektrum jazdcov,“ vysvetlil starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa.

Workout aj petang

V úvodnej etape výstavby pribudne na ploche vedľa súčasného futbalového ihriska aj nová výsadba zelene a príprava exteriérových športových prvkov.

K dispozícii budú workoutové prvky, stolný tenis, exteriérový šach a priestor pre petang. Pribudnú tu tiež nové stromy a vytvorí sa zelená oddychová zóna, ktorá bude slúžiť Bystričanom ako miesto pre relax a komunitné aktivity,“ doplnil Krúpa.

Zahorska bystrica pump track sport oddych areal 2.jpg
Foto: Záhorská Bystrica

Na realizáciu prvej fázy výstavby bolo z rozpočtu mestskej časti vyčlenených 250-tsiíc eur, pričom takmer 100-tisíc z nich bude použitých na výstavbu pump tracku.

Súčasti areálu

V ďalších etapách výstavby pribudne v areáli tréningové futbalové ihrisko s umelou trávou, ktoré bude svojimi rozmermi spĺňať podmienky súťažných zápasov mládežníckych kategórií.

Pri ihrisku počítajú so šatňami pre futbalistov, zázemím pre športové náradie a tribúnu pre verejnosť.

Súčasťou areálu bude aj občianska vybavenosť vo forme reštaurácie s terasami a výhľadom na celý areál, beachvolejbalové ihrisko s veľkosťou 18×9 metrov, oddychové plochy a prekrytá univerzálna športová plocha s umelým povrchom, ktorá bude slúžiť na športové, ale aj spoločenské akcie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk