V máji sa uskutoční štvrtý ročník Food Revolution Day

školská jedáleň
SITA

Celosvetová výzva zdravo sa stravovať a žiť kvalitnejší život Food Revolution Day prichádza opäť na Slovensko. Jej štvrtý ročník sa uskutoční v piatok 15. mája.

„Tento rok sa vo výzve Food Revolution Day chceme sústrediť na školy,“ priblížila Aneta Orosiová, ambasádorka tejto výzvy. „Považujeme za veľmi dôležité, aby žiaci a ich rodičia a vedúci školských jedální a školy mali informácie o zdravom stravovaní, aby spolu všetci komunikovali,“ doplnila.

Cieľom akcie Food Revolution Day, za ktorou stojí známy britský šéfkuchár Jamie Oliver, je vrátiť späť do školských osnov vzdelávanie o stravovaní. Je to výzva pre školy, materské školy, organizácie, firmy, komunity či jednotlivcov, aby v tento deň a nielen počas neho venovali svoj čas a pozornosť tomu, čo budú konzumovať. Jednotlivci, organizácie či firmy sa môžu zaregistrovať na stránke podujatia www.frdslovakia.sk, kde nájdu potrebné informácie, ako sa do výzvy zapojiť.

Záštitu nad aktuálnym ročníkom prevzala námestníčka primátora Hlavného mesto Bratislava Iveta Plšeková.

„Nikdy vám nenapadne načerpať do benzínového automobilu dieselové palivo. Viete, že ten motor sa zadrie. Človek je tvor inteligentný, ale napadne mu ,zožraťʻ čokoľvek. Tým, že sa jeho motor nezadrie hneď, neuvedomuje si, že to jedlo, to palivo, ktoré dodáva do tela, neprináša zmenu hneď, ale že sa pomaličky tá guľočka v jeho tele nabaľuje. A o tom všetkom je naša snaha. Zaujať verejnosť, deti a ich rodičov, aby začali meniť stravovacie návyky,“ uviedla na tlačovej besede.

Organizátori okrem výzvy pripravili aj sprievodný program, ktorý sa bude konať 16. mája od 10. hodiny v bratislavskej Starej tržnici. Okrem potravinového trhu čakajú na návštevníkov a návštevníčky rôzne aktivity, ako napríklad diskusný panel zameraný na stravovanie na školách. Nebude chýbať príhovor Jamieho Olivera z centrály Food Revolution Day v Londýne.

Ďalšie informácie o podujatí môžu záujemcovia a záujemkyne nájsť aj na webstránkach www.foodrevolutiondayslovakia.sk a www.jemine.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk