V máji si môžete užiť kus histórie, v Petržalke sa uskutoční prechádzka pozdĺž trate historickej Viedenskej električky

Viedenská električka

Obyvatelia Petržalky, ale aj všetci ostatní, sa budú môcť poprechádzať pozdĺž trate historickej Viedenskej električky.

Mestská časť Petržalka pozvala svojich obyvateľov v rámci projektu „Bratislava Územný Manažment“ na prechádzku, ktorá povedie pozdĺž trate historickej Viedenskej električky v Petržalke.

Prechádzka bude v sobotu 11. mája 2019 a užiť si ju môžete so sprievodcom. K dispozícii bude sprievod v dvojjazyčnom formáte, a to konkrétne v nemčine a slovenčine.

Začiatok prechádzok je o 10.00 h. a potom o 14.00 h., pričom každá prechádzka trvá približne dve hodiny.

Ako ďalej uvádza bratislavská mestská časť Petržalka, miesto stretnutia je pred železničnou stanicou Bratislava-Petržalka na Kopčianskej ulici. Príchod bude možný aj z Rakúska, a to verejnou dopravou, konkrétne – Regionálny vlak z Kittsee Bahnhof – ŽST Bratislava-Petržalka 09:39 – 09:44 h. alebo 13:39 – 13:44 h.

Ak sa chcete zúčastniť tejto prechádzky, je potrebné sa registrovať vopred cez online formulár, a to z dôvodu, že počet účastníkov je obmedzený. Registráciu musíte pritom stihnúť do jedného týždňa pred dátumom konania prechádzky.

„Spojenie Viedne a Bratislavy Viedenskou električkou bolo vo svojich začiatkoch technickou atrakciou. Na našom území išlo o jednu z dôležitých dopravných stavieb a jedným z identifikačných znakov mesta. S myšlienkou na spojenie sietí metských električiek Viedne a Bratislavy elektrickou železnicou prišiel v roku 1898 viedenský inžinier Jozef Tauber. Z bývalej trate Viedenskej električky sa na našom území zachovali tieto fragmenty: výpravná budova stanice Kopčany, depo Kopčany, zastávka „Petržalka výhybňa“ na Viedenskej ceste a traťové teleso na Kapitulských poliach v dĺžke cca 1 km (už bez koľají), ktoré je už zarastené vegetáciou,“ dodala záverom Petržalka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk