V majstrovskom Interi majú najvyššie ambície, pomýšľajú na titul

Oliver Vidin, BK Inter
Tréner BK Inter Bratislava Oliver Vidin. Foto: SITA

Basketbalový klub Inter Bratislava vstúpi v sobotu 30. septembra na palubovke Prievidze do novej sezóny najvyššej domácej súťaže (SBL) v takmer nezmenenej zostave oproti uplynulému úspešnému ročníku. V tíme úradujúceho slovenského šampióna majú opäť najvyššie ambície.

Majstrovský káder zostal takmer nezmenený. Vedeniu sa podarilo udržať Nemanju Barača, Gorana Bulatoviča, Richarda Grznára, Mareka Kozlíka, Tomáša Mrviša, Saliha Nuhanoviča, Alexa Ondruša, Miroslava Páleníka, Radoslava Rančíka a Aleksandara Vlahoviča.

„Naším cieľom bolo udržať majstrovský káder pokope, čo nie je v našich podmienkach ľahké. Čo sme si predsavzali, sme aj dosiahli ohľadom udržania či príchodu nových hráčov. Máme piatich cudzincov, zvyšok sú Slováci. Realizačný tím sa takisto nemení. Z 95 percent pokračujeme v rovnakom zložení z uplynulej sezóny,“ povedal generálny manažér klubu Michal Ondruš.

Inter v lete podpísal jedného z najlepších slovenských basketbalistov Michala Baťku, ktorý už v tíme pôsobil v majstrovskej sezóne 2013/2014. „Očakávam od neho, aby sa správal a hral tak ako sa patrí na slovenského reprezentanta. Baťka bude hrávať na pozícii 5. Je to podľa mňa najlepší pivot v slovenskej lige. Už tu bol, je to pre neho známe prostredie,“ okomentoval svoju novú posilu tréner Oliver Vidin.

Do jeho družstva pribudol aj srbský univerzál Stefan Matovič a s mužstvom sa v lete pripravoval aj junior Tomáš Praženka. Žlto-čierny dres si v nasledujúcej sezóne už neoblečú Martin Bílik, Márton Domsitz, Lukáš Hoferica, James Kinney, Aleksandar Radukovič a William Walker.

Basketbalisti majú za sebou mimoriadne pestrú prípravu, z dvanástich stretnutí sa totiž ani raz nepredstavili pred domácim publikom. Taký bol však aj cieľ, keďže Inter začne nový ročník Eurovia SBL sériou štyroch stretnutí na palubovkách súperov. V príprave dosiahol úradujúci majster sedem víťazstiev a päť prehier.

Kým v uplynulej sezóne hral Inter domáce zápasy predovšetkým v sobotu, po novom sa niektoré stretnutia uskutočnia aj v iné hracie dni. Začiatky domácich zápasov Interu sa nemenia, úvodný rozskok je vždy plánovaný na 18. hodinu.

Káder BK Inter Bratislava na sezónu 2017/2018:

rozohrávači: Goran Bulatovič, Richard Grznár, Marek Kozlík, Alex Ondruš, Aleksandar Vlahovič
krídelníci: Nemanja Barač, Tomáš Mrviš, Tomáš Praženka
pivoti: Michal Baťka, Stefan Matovič, Salih Nuhanovič, Miroslav Páleník, Radoslav Rančík
realizačný tím: hlavný tréner – Oliver Vidin, asistent trénera – Roman Ivan, kondičný tréner – Bronislav Žitný

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk