V Medickej záhrade sa opäť objaví obľúbená letná čitáreň. Okrem kníh vás tu čaká aj bohatý program počas celého leta

Letna citaren v medickej zahrade.jpg
Letná čitáreň v Medickej záhrade. Foto: Staromestská knižnica

Letná čitáreň je každý rok o príjemnom posedení s obľúbenou knihou, ale aj o zaujímavých podujatiach.

Svoje brány otvorí letná čitáreň v Medickej záhrade v pondelok 10. júna o 11.00 hod. Už od roku 2006 ju prevádzkuje Staromestská knižnica. Cieľom letnej čitárne je vytvárať jej návštevníkom príjemné prostredie v areáli historickej Medickej záhrady pri čítaní dennej tlače a vybraných periodík v slovenskom, českom, anglickom, nemeckom, maďarskom, poľskom, francúzskom a talianskom jazyku.

Čitatelia tu majú k dispozícií až 74 rôznych časopisov a denníkov, informačných a propagačných materiálov o kultúrnom dianí v Bratislave počas leta, ale aj knihy v Staromestskom knižnom kolotoči, ktoré sú vyradené zo zbierok Staromestskej knižnice a dary od občanov, pre všetky vekové kategórie čitateľov. K dispozícií je aj 51 študijných miest.

Na svoje si tu prídu veľkí aj malí. Pre deti sú tu pripravené divadelné predstavenia Čokopríbeh a Ministerstvo nápadov. Najmenší sa tu môžu stretnúť s detskou literatúrou z cyklu Čítanie nás baví a Troma kamošmi a fakticky fantastickým svetom, pripravené je pre ne tiež hravé čítanie s Osmijankom o Muminovcoch a tvorivé dielničky v spolupráci so spoločnosťou DELL. Dospelákov potešia pravidelné cykly Rozprávanie o Bratislave s rôznymi témami. Tešiť sa môžete aj na popoludnie so spoločenskými hrami v spolupráci s iHRYskom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk