V Menu na víkend si každý nájde to svoje. Vianočnú atmosféru doplní zóna bez peňazí či dobrý koncert

Vianoce, Andrea Zimányiová, Jeden svet
SITA

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Jeden svet: Medzinárodný festival dokumentárnych filmov

Festival Jeden svet je jediným kultúrno-vzdelávacím podujatím na Slovensku, ktoré sa komplexne zaoberá ľudsko-právnymi a globálnymi témami. Každoročne prezentuje viac ako 60 dokumentárnych filmov, vyše desiatku diskusií na aktuálne témy a fotografické výstavy. Šesťdňový festival sa odohrá v Kine Lumiere, Kine Mladosť, v KC Dunaj a v Dome Quo Vadis. Viac informácii nájdete TU.

Remeselné vianočné trhy 2015

Na nádvorí Starej radnice sa každú sobotu uskutočňuje prezentácia a ukážky jednotlivých remesiel – cinolejárstvo, tvorba vitráží, včelárstvo a drevorezba. V nedeľu si návštevníci môžu vyskúšať techniku drôtovania.

Zóna bez peňazí

Bezplatná výmenná burza šatstva, kníh, cédečiek, hračiek a pod. bude v sobotu od. 10. do 18. hodiny v DK Dúbravka. Ak vám je ľúto zbaviť sa vecí, ktoré sú v dobrom stave, no vy sami ich už nepotrebujete, môžete nimi potešiť niekoho iného. A to všetko bez peňazí. Vstup je voľný.

Svätokatarínske mladé vína v Modre

Tradičná koštovka mladých vín sa uskutoční v Kultúrnom dome Ľudovíta Štúra v Modre už po XVI. raz. Program začne o 17. hodine uvítaním hostí, nasledovať bude zhodnotenie vinohradníckeho roku 2015, požehnanie mladých vín a nakoniec sa bude degustovať.

Folk Blues Session 2015

XV. ročník medzinárodného festivalu folk bluesovej hudby sa uskutoční v sobotu o 18.30 hod. v Dome kultúry Lúky na Vígľašskej. Ak ste fanúšikmi blues a chcete si vychutnať to jedinečné, čo bluesová scéna ponúka, tento koncert nevynechajte.

Katarínska ľudová zábava

V sobotu od 21. do 4. hodiny ráno sa môžete poriadne pobaviť. Zábava s cimbalovkou, ľudovými tancami, školou tanca a s dobrým DJ-om v príjemnom prostredí tanečného klubu vás bude stáť iba pár eur.

Dizajn Market v Starej Tržnici

V nedeľu sa uskutoční špeciálny predvianočný Dizajn Market. Od 10. do 18. hodiny sa môžete tešiť na viac ako 40 nadaných začínajúcich aj etablovaných dizajnérov, tvorcov a predajcov v známych drevených stánkoch s rôznymi handmade vecičkami. K tomu vás čaká bohatý celodenný kultúrny program.

Nedeľný koncert

V Hlave XXII v nedeľu o 20. hodine vystúpi Andrea Zimányiová Trio. Šansónový recitál v zložení Andrea Zimányiová – spev, Ľubomír Dolný – klavír a Viliam Majer – akordeón nesie podtitul Od šansónu k Astorovi Piazzollovi. Na koncerte odznejú skladby domácich aj svetových autorov s multižánrovými prieťahmi.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk