V meste bude premávať 31 nových nízkopodlažných autobusov

Dopravny podnik autobus.jpg

Cez víkend dorazili do Bratislavy prvé kusy z druhej objednávky moderných kĺbových vozidiel.

Dopravný podnik Bratislava nasadí v najbližších dňoch do premávky 31 nových nízkopodlažných autobusov Otokar. Ako informuje dopravca na sociálnej sieti, cez víkend dorazili do hlavného mesta prvé kusy z druhej objednávky moderných veľkokapacitných vozidiel. V prvej etape DPB objednal 40 autobusov.

Pri objednávke druhej časti flotily sme využili opciu a dokúpil k 30 vozidlám ešte jeden kĺbový autobus. Vďaka vysúťaženej cene sme ušetrili viac ako 5 mil. eur, ide teda o historicky najvýhodnejšiu kúpu kĺbových autobusov,“ konštatuje DPB.

Dopravný podnik viac ako 18-metrové autobusy nasadil na najvyťaženejšie linky. Prvá dodávka 40 kusov dorazila do hlavného mesta začiatkom roka. „Nákup 70 nových autobusov bol v rámci bratislavskej MHD jedným z najväčších a DPB sa podarilo vysúťažiť historicky najlepšiu cenu za kĺbové vozidlo, a to 254 950 eur,“ priblížil dopravca.

Autobusy majú moderný, priestranný interiér so sedadlami v hygienickom koženkovom prevedení, dvakrát vyhradený priestor pre detský kočík, priestor pre invalidný vozík a bicykel, USB nabíjačky a WiFi pripojenie, kamerový systém a moderný informačný systém poskytujúci aktuálne dopravné informácie, vrátane informácií o možnosti prestupov v reálnom čase.

Súčasťou vybavenia je tiež výkonná klimatizácia spúšťaná automaticky, determálne okná zabezpečujúce tepelný komfort počas letných mesiacov, systém pre automatické počítanie cestujúcich a hlásiče pre slabozrakých a nevidiacich,“ vymenoval DPB.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk