V meste by malo tento rok premávať o 30 veľkokapacitných autobusov viac, zo 70 už 40 jazdí

Autobusy dopravny podnik bratislava.jpg

Zo 70 nových veľkokapacitných autobusov podľa rámcovej zmluvy už v premávke jazdí prvých 40 kusov.

V uliciach Bratislavy by malo tento rok pribudnúť ďalších 30 veľkokapacitných autobusov Otokar. Ako informuje Dopravný podnik Bratislava (DPB) na sociálnej sieti, zo 70 autobusov podľa rámcovej zmluvy už v premávke jazdí prvých 40.

Aj vďaka pozitívnym hodnoteniam, ktoré sme získali od našich vodičov a cestujúcich, sme sa v týchto dňoch rozhodli pre kúpu ďalších 30 kĺbových autobusov, ku ktorým pridáme ešte jedno nové vozidlo navyše,“ uviedol DPB s tým, že nové autobusy by sa mohli v uliciach Bratislavy objaviť ešte tento rok.

Dopravný podnik viac ako 18-metrové autobusy nasadil na najvyťaženejšie linky. Prvá dodávka 40 kusov dorazila do hlavného mesta začiatkom tohto roka.

Nákup 70 nových autobusov bol v rámci bratislavskej MHD jedným z najväčších a DPB sa podarilo vysúťažiť historicky najlepšiu cenu za kĺbové vozidlo – 254 950 eur,“ konštatuje dopravný podnik.

Autobusy majú moderný, priestranný interiér so sedadlami v hygienickom koženkovom prevedení, dvakrát vyhradený priestor pre detský kočík, priestor pre invalidný vozík a bicykel, USB nabíjačky a WiFi pripojenie, výkonnú klimatizáciu, kamerový systém a moderný informačný systém poskytujúci aktuálne dopravné informácie, vrátane informácií o možnosti prestupov v reálnom čase.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk