V meste chcú dosiahnuť 75-percentnú mieru zaočkovanosti obyvateľov proti COVID-19

Očkovanie vakcínou proti Covid-19 vo veľkokapacitnom očkovacom centre Bratislavského kraja v priestoroch Národného futbalového štadióna (NFŠ) počas . Bratislava, 14. marec 2021. očkovanie vakcina
Foto: archívne, SITA/Jana Birošová

Celková zaočkovanosť v hlavnom meste je 56,5 percenta oboma dávkami vakcíny.

Bratislava chce dosiahnuť 75-percentnú mieru zaočkovanosti svojich obyvateľov proti ochoreniu COVID-19.

Zaočkovanosť osôb nad 50 rokov veku je v hlavnom meste 71,3 percenta. Zaočkovanosť všetkých osôb je 59,4 percenta prvou dávkou a 56,5 percenta oboma dávkami vakcíny.

Zodpovednosť Bratislavčaniek a Bratislavčanov nášmu mestu veľmi pomohla – celé naše mesto je v zelenej zóne COVID automatu a obmedzenia sú tak minimálne,“ uvádza mesto na sociálnej sieti.

Záchrana životov a odľahčenie nemocníc

Celkovo by však miera zaočkovanosti v Bratislave mohla byť v porovnaní s európskymi metropolami vyššia. Očkovanie je účinné, pomôže zachrániť životy a odľahčiť nemocnice, aby mohli ošetriť všetkých, čo to potrebujú,“ apeluje magistrát, ktorý vyzýva všetkých obyvateľov, ktorí ešte s očkovaním váhajú, aby svoje rozhodnutie zmenili a pomohli dosiahnuť hranicu 75 percent.

Očkovanie v Bratislave je stále dostupné bez bariér, aj napriek tomu, že veľkokapacitné vakcinačné centrum na futbalovom štadióne je už zatvorené,“ dodáva mesto.

Dostupná vakcinácia

V Bratislave je dostupné nízkoprahové očkovanie vakcínou Janssen pod mostom Lanfranconi vo štvrtok 19. augusta od 19.30 do 21.00 a na Poliklinike Mlynská dolina vo štvrtok 19. augusta a v piatok 20. augusta od 8.00 do 15.00.

Vakcínou od Moderny očkujú v Univerzitnej nemocnici Ružinov počas celého pracovného týždňa od 8.00 do 12.00 a na Poliklinike Mýtna v piatok 20. augusta od 7.00 do 15.00.

Vakcínou od konzorcia Pfizer/BioNTech očkujú v Univerzitnej nemocnici s poliklinikou Milosrdní bratia počas celého pracovného týždňa od 7.30 do 16.30 a v onkologickom ústave sv. Alžbety vo štvrtok 19. augusta a v piatok 20. augusta od 10.00 do 12.00 hod.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk