Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kon_pixabay 1.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
24. júna 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

V meste môžete oddnes stretnúť mestských policajtov na koňoch

Príslušníci mestskej polície od dnešného dňa hliadkujú na koňoch na viacerých oddychových miestach Bratislavčanov, no najmä v Lesoparku, na Železnej studienke a na Kolibe.

Ako uviedla hovorkyňa bratislavskej mestskej polície Ľubomíra Miklovičová, na týchto miestach dohliadajú na verejný poriadok, kontrolujú dodržiavanie zákazu vjazdu automobilov a zisťujú nelegálne skládky. Hliadky s koňmi tiež pôsobia v chatových a záhradkárskych oblastiach najmä v Lamači, Dúbravke, Záhorskej Bystrici a Devínskej Novej Vsi. V okolí Sandbergu hliadkujú policajti na koňoch najmä v čase kvitnutia zákonom chránených rastlín.

Od dnešného dňa bude pôsobiť jazdná polícia aj v Sade Janka Kráľa, na Tyršovom nábreží a popri dunajskej hrádzi. „Ide o opatrenie súvisiace s letnou turistickou sezónou, keďže tieto miesta Bratislavčania v letnom období intenzívnejšie navštevujú,“ uviedla Miklovičová. Úlohou policajtov na koni bude dohliadať na bezpečnosť Bratislavčanov a návštevníkov mesta. Zameriavať sa budú tiež na dodržiavanie čistoty a poriadku a zákazu požívania alkoholu na verejnosti. V Sade Janka Kráľa sa zamerajú aj na dodržiavanie zákazu vstupu so psom.

V súčasnosti má Stanica jazdnej polície a kynológie k dispozícii štyri kone. „Zvažujeme však nákup ďalšieho koňa, snažíme sa získať približne štvorročné zviera, na ktorom sa už jazdilo,“ dodala Miklovičová. Kôň musí mať okrem správnej veľkosti aj primerané charakterové vlastnosti. Základný výcvik koňa, ktorého nasadzujú do terénu, trvá priemerne pol roka.

Príslušníci jazdnej polície v spolupráci s policajným zborom pátrajú po hľadaných osobách alebo veciach. Okrem toho, že kone sú ekologickým dopravným prostriedkom, dostanú sa aj na miesta, ktoré sú inak ťažko prístupné. „Naše kone sú trénované tak, aby odolali všetkým vonkajším nepriaznivým hlukom. Teda napríklad streľbe, hluku z dopravy, ale aj ohňu či dymovniciam,“ uviedla Miklovičová. Okrem toho, že príslušníci na koňoch riešia priestupky, hliadky pôsobia aj preventívne.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X