V meste nájdete fascinujúcu exteriérovú výstavu záberov renomovaného fotografa

Kraj vystava fotografie koren izrael

Renomovaný izraelský fotoreportér predstavil 24 veľkoformátových snímok zachytávajúcich dramatické udalosti v Izraeli za posledné dva mesiace.

Pred Úradom Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) otvorili predseda BSK Juraj Droba a izraelský veľvyslanec na Slovensku H.E. Eitan Levon výstavu fotografií Ziva Korena.

Renomovaný izraelský fotoreportér predstavil 24 veľkoformátových snímok zachytávajúcich dramatické udalosti v Izraeli za posledné dva mesiace. Ziv Koren je štvornásobný držiteľ Photo District News Award a dvojnásobný držiteľ ceny Picture of the Year.

Exteriérová fotografická výstava, ktorá je umiestnená v parčíku pred budovou BSK na Sabinovskej 16, mapuje udalosti po teroristickom útoku z Gazy na Izrael dňa 7. októbra 2023. Na fotografiách môžu návštevníci vidieť reálne zábery a fakty z izraelského konfliktu.

Organizátormi výstavy sú Veľvyslanectvo Izraelského štátu v Bratislave a Bratislavský samosprávny kraj. Výstavu si verejnosť môže prezrieť do konca januára 2024.

Ziv Koren sa venuje profesionálnemu fotoreportérstvu viac ako 30 rokov. Vo svojej práci sa sústreďuje na dokumentáciu humanitárnych tém nielen v Izraeli, ale aj vo svete. Jeho rozsiahle portfólio zahŕňa projekty z oblastí, ako sú vojna na Ukrajine, zemetrasenie v Turecku, pandémia Covid-19, izraelsko-palestínsky konflikt, chudoba, cunami v juhovýchodnej Ázii, zemetrasenie na Haiti, AIDS v Južnej Afrike a ďalšie.

S viac ako 120 samostatnými a skupinovými výstavami po celom svete sa stal jedným z najuznávanejších fotoreportérov svojej generácie. V roku 2000 bola jedna z jeho fotografií zaradená medzi najdôležitejšie snímky posledných 45 rokov World Press Photo, a to zobrazujúca explóziu izraelského autobusu z roku 1995.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk