Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Osvetleny_priechod1.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: bratislava.sk
27. júla 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

V meste osvetlili desať priechodov pre chodcov, na týchto sa už nemusíte báť

Hlavné mesto dodatočne osvetlilo desať priechodov pre chodcov vo viacerých lokalitách. Do konca roka pribudne ďalších 21 podobných osvetlení.

„Snažíme sa dbať na bezpečnosť peších. Práve s cieľom zvýšiť bezpečnosť na frekventovaných cestách, sme na 10 priechodoch nainštalovali dodatočné osvetlenie. Svetlá svietia napríklad na priechodoch na Karadžičovej, Búdkovej, pri estakáde pri Dóme sv. Martina či na Štefánikovej ulici,“ informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Na osvetlenie priechodov bola použitá najmodernejšia LED technológia so špeciálnou optikou určenou na osvetlenie priechodov pre chodcov a osôb, ktoré sa na priechodoch nachádzajú. Vyžarované svetlo použitých svietidiel sa farebne líši od technológie používanej pre osvetlenie ulíc a tým sa zabezpečuje zvýraznenie priechodu z pohľadu vodiča a zvýšenie bezpečnosti chodcov na vozovke, čo je v súlade aj s najnovšími normami STN.

Osvetleny_priechod.jpg
bratislava.sk

„S takýmito bezpečnostnými úpravami priechodov pre chodcov nekončíme. Do konca tohto roka chceme nainštalovať viac ako 20 ďalších dodatočných osvetlení – na priechodoch v Jarovciach, na Račianskej ulici, ale najmä pri základných školách vo viacerých častiach Bratislavy tak, aby sme posilnili bezpečnosť peších aj v lokalitách, kde sa pohybujú napríklad najmä naše deti,“ doplnil primátor.

Dodatočné osvetlenie desiatich priechodov pre chodcov financovalo hlavné mesto z dotácie od vlády, ktorú získalo na rok 2016. Na ostatné priechody pre chodcov sa bude inštalovať dodatočné osvetlenie z mestského rozpočtu. Celková cena plánovaných prác (vrátane už zrealizovaných) je odhadovaná približne na 100 000 eur.

Zoznam dodatočne nasvietených priechodov pre chodcov: Karadžičova – pred Lužickou, Prokopa Veľkého – pred vyústením na Hroboňovu, Búdkova – pri materskej škole, Pri estakáde pri Dóme sv. Martina, Palisády – Mateja Bela, Palisády – „garáže“, Palisády – Červený kríž (pri Základnej škole), Mudroňova – Búdkova, Štefánikova – Lermontova a Štefánikova – Spojná.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X