V meste pribúda toto značenie. Viete, čo znamená? Dávajte si naň pozor

Kolaz bratislava parkovanie.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages, www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Čo môžete a čo nemôžete na takomto vodorovnom značení robiť a na čo v meste pribudlo? Mesto upozorňuje, že nejde o výmysel magistrátu, ale o riadne vodorovné dopravné značenie.

V meste pribúdajú priestory s cikcakovými čiarami na ceste. Čo znamenajú a prečo sa tu objavujú? Ide o riadne vodorovné dopravné značenie, ktoré určuje vyhláška 30/2020 Z. z. o dopravnom značení. Uviedlo to mesto pod svojím statusom na sociálnej sieti.

Je to dôležitá súčasť nových zón PAAS. Mesto ich umiestňuje v blízkosti rezidenčných miest, ale aj pri úradoch či školách a v iných lokalitách, kde môže vzniknúť potreba na využitie takéhoto miesta.

Na takto vyznačenom mieste môžete na malú chvíľu zastať. Hoci je tu zakázané parkovanie, na cikcak čiarach môžete na chvíľu zastať a hneď odísť. Slúži pre každého vodiča, či už pre vodičov taxislužieb či kuriérov, alebo bežných vodičov.

Mesto tieto čiary zavádza v zónach PAAS, aby bolo v každej zóne okrem parkovania zabezpečené aj miesto na rýchlu obsluhu pre všetkých.  Určené tak je na krátke zastavenie pre rýchle vystúpenie či nastúpenie pasažierov, vyloženie alebo naloženie batožiny, či iných tovarov.

Na cikcak čiarach je zakázané stáť dlhšie, ako na čas nevyhnutne potrebný na urýchlené nastúpenie alebo na vystúpenie osôb, alebo na urýchlené naloženie alebo zloženie nákladu. Uvádza to mesto na svojej stránke.

Zakázané je na čiarach parkovanie, odstavenie auta počas nákupov, či posedenia na káve alebo jedle. Mesto tiež dopĺňa, že môžete magistrát kontaktovať aj s návrhmi na miesta vhodné pre cikcak čiary.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk