V meste pribúdajú nové prístrešky na zastávkach MHD, tento rok ich pribudlo 12

Pristresky metropolitny institut zastavka mhd.jpg

Dopravný podnik pripomína, že všetky autobusové a trolejbusové zastávky sú na znamenie.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) pokračuje v osádzaní nových prístreškov na zastávkach mestskej hromadnej dopravy (MHD). Ako informuje dopravca na sociálnej sieti, za minulý mesiac osadili na zastávkach 12 nových prístreškov a od novembra minulého roku je ich dokopy už 58.

Prístrešky sa držia štandardov z manuálu Metropolitného inštitútu Bratislavy a sú energeticky sebestačné – elektrickú energiu vyrábajú zo slnečného žiarenia pomocou fotovoltických článkov na streche,“ uvádza DPB.

Nové zastávky MHD sú súčasťou Programu obnovy a doplnenia prístreškov, v rámci ktorého obnovia v Bratislave spolu viac ako 200 zastávok. Rozsiahlu investíciu DPB financuje z vládnej dotácie, ako aj ďalších zdrojov, pričom najväčšiu časť uhradí vďaka nenávratnému finančnému príspevku z európskych fondov vo výške 1,8 milióna eur. Zvyšné prístrešky vzniknú na základe komerčných spoluprác hlavného mesta a dopravného podniku.

Dopravný podnik zároveň pripomína cestujúcim, že od dnešného dňa sú všetky autobusové a trolejbusové zastávky v Bratislave na znamenie. Zmena je súčasťou programu na znižovanie nákladov a dopravca vďaka nej usporí takmer pol milióna eur na pohonných hmotách pri brzdení a rozbiehaní.

Cestujúcim sa podľa DPB navyše skráti jazdná doba približne o 10 percent v časoch mimo dopravnej špičky. Okrem iného má priniesť tiež zlepšenie tepelného komfortu a menej emisií. Zmena sa dotýka približne tretiny zastávok v Bratislave, ktoré ešte na znamenie nie sú.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk