V meste pribudnú dve nové turistické atrakcie, na Moste SNP bude vyhliadkový chodník a lanovka na pláž

Most SNP
ilustračné: SITA

Hlavné mesto bude mať od budúceho roka pre zahraničných, ale aj domácich turistov dve nové adrenalínové atrakcie. Ide o skywalk, respektíve chodenie po parapete okolo reštaurácie na vyhliadkovej veži UFO na Moste SNP, a lanovku, ktorou sa budú môcť ľudia zlaniť dole z parapety reštaurácie až na pláž pod vežou.

Na utorňajšej tlačovej konferencii ich predstavila marketingová manažérka UFO Patrícia Berezna s tým, že atrakcie si budú môcť ľudia vyskúšať od apríla 2018. „Do konca tohto roka však už spustíme predaj na tieto atrakcie na oficiálnej internetovej stránke UFO www.redmonkeygroup.com,“ uviedla ďalej Berezna.

Podľa výkonného riaditeľa Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism Lukáša Dobrockého tento projekt podporili z Dotačnej schémy Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism na podporu rozvoja cestovného ruchu v regióne na rok 2017. „Do výzvy, na základe ktorej sa mohli prihlasovať členovia oblastných organizácií a mohli predkladať svoje projekty, ktoré pomôžu v rozvoji cestovného ruchu, sa prihlásili záujemcovia s približne dvadsiatimi projektmi. V dotačnej schéme bolo alokovaných 150-tisíc eur a každý sa mohol uchádzať o dotáciu 20-tisíc eur,“ priblížil Dobrocký. Dodal, že projekty sa vyberali v štyroch oblastiach, a to kultúrno-historické produkty, voľný čas a relax, kreatívne a inovatívne produkty a gastroprodukty.

Bratislava s atrakciou skywalk je jediná metropola vo východnej Európe, ktorá bude mať takúto atrakciu. „Maximálna hmotnosť osoby, ktorá si atrakcie bude chcieť vyskúšať, môže byť do 140 kilogramov, a výška je do dvoch metrov,“ uviedol základné parametre atrakcií zhotoviteľ projektu Henrich Bartovič. Projekt pod názvom Adrenalínová Bratislava stál 40-tisíc eur.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom