V meste už funguje centrum opätovného použitia KOLO, použiteľné veci sem môžete priniesť aj si nejaké odniesť

Kolo olo odvoz a likvidacia odpadu.jpg

KOLO sa nachádza sa na Pestovateľskej ulici v Ružinove a otvorené bude šesť dní v týždni.

Bratislava a spoločnosť OLO – Odvoz a likvidácia odpadu otvorili v sobotu 8. októbra KOLO – Bratislavské centrum opätovného použitia. Nachádza sa na Pestovateľskej ulici v Ružinove a otvorené bude šesť dní v týždni.

Ako uviedla hovorkyňa hlavného mesta Dagmar Schmucková, otvoreniu predchádzal mesačný zber nepotrebných, no plne funkčných vecí z domácností, počas ktorého vyzbierali od viac ako 330 ľudí približne sedem ton predmetov na opätovné použitie. „Počas soboty prišlo do KOLO viac ako 800 návštevníkov,“ poznamenala hovorkyňa.

Mestský bazár

Otvoreniu Bratislavského centra opätovného použitia predchádzalo päť kôl Mestského bazára, počas ktorých vyzbierali a zužitkovali desiatky ton vecí, ktoré by inak skončili v odpade.

Otvorenie stabilného priestoru, kde môže ktokoľvek prísť darovať alebo si odniesť funkčné veci, je výsledkom úsilia, ktoré sme započali pred dvoma rokmi, keď sme začali organizovať Mestské bazáre, vďaka ktorým sme mesto ušetrili o viac ako 50 ton zbytočného odpadu,“ priblížil primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Odniesť aj priniesť

Priestor KOLO sa nachádza v areáli OC KORZO na Pestovateľskej 13, pri nákupných centrách Avion a IKEA. Bratislavské centrum opätovného použitia je otvorené šesť dní v týždni.

V utorok až piatok od 10.00 do 18.00 a počas víkendov od 10.00 do 17.00 hod. V pondelky bude zatvorené. „Návštevníci si môžu nielen odniesť rôzne druhy predmetov, ale aj priniesť tie, ktoré už v domácnosti nepotrebujú,“ uzavrela hovorkyňa.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk