Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vianocne stromceky odpad.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.olo.sk
8. januára 2020 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

V meste už prebieha odvoz vianočných stromčekov, OLO prináša aj pár rád ako nakladať s odpadom

Vianočné stromčeky musia byť odzdobené a smetiari ich budú odvážať od zberných nádob.

Odvoz vianočných stromčekov zabezpečuje OLO a to až do do 31. marca 2020. OLO pripomína, že obyvatelia musia najskôr stromček odzdobiť a takýto ho uložiť v prípade rodinných domov ku zberným hniezdam a v prípade bytových domov ku stanovištiam zberných nádob.

Stromčeky môžu obyvatelia nosiť aj osobne do zberných dvorov spoločnosti na Starej Ivánskej ceste 2 a to každý deň okrem nedele a sviatkov od 8.00 do 18.00 hod. OLO zároveň pripomína, že tento rok sa im podarilo dosiahnuť vyššiu úroveň nakladania s komunálnymi odpadmi v zmysle hierarchie odpadového hospodárstva a stromčeky budú materiálovo zhodnotené na základe zmluvného vzťahu s obchodnými spoločnosťami, ktoré majú potrebné platné oprávnenia.

Počas vianočných sviatkov sa každoročne zvyšuje množstvo vyprodukovaného odpadu, stáva sa aj to, že smetiari odpad nevyvezú. Hlavným dôvodom je to, že obyvatelia odpad nesprávne uložia do zberných nádob. Pripomínajú tiež dôležitosť stláčania obalov, hlavne v prípade papierových krabíc a plastových fliaš.

Rady ako správne ukladať odpad:

  • obaly od potravín, plastové, patria do žltého kontajnera, pretože proces recyklácie nemá problém s vyjedenými zvyškami potravy a mastnotou (samozrejme nemali by sme vyhadzovať nespotrebované potraviny, či obaly plné potravín),
  • zvyšky jedla patria do zmesového komunálneho odpadu, mimo tých zložiek ktoré sa zbierajú s bioodpadom (počas Vianoc sa však BIO odpad nezbiera),
  • ak je preplnený zvon, či zberná nádoba na sklo, neukladajte ho vedľa nádoby, ale počkajte, keď bude prázdna,
  • pokazené sviečky na stromček, patria do elektroodpadu, miestom spätného zberu pre tento druh odpadu sú predajne, kde boli kúpené, elektropredajne ako také, či zberný dvor.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X