V Mestských lesoch Bratislava obnovili miesta na opekanie aj viaceré komunikácie

Mestske lesy v bratislave.jpg
Foto: Mestské lesy v Bratislave - koláž BratislavaDen.sk

Medzi aktuálne projekty patrí obnova bufetu na Partizánskej lúke či finalizácia obnovy bývalej horárne na Peknej ceste.

Mestské lesy v Bratislave (MLB) zrekonštruovali miesta na opekanie aj viaceré komunikácie. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa hlavného mesta Dagmar Schmucková.

V roku 2022 prešlo komplexnou rekonštrukciou 10 miest na opekanie, pribudli nízke lavičky, sety so stolmi, vďaka kamennej obrube a zapusteniu do zeme sú ohniská bezpečnejšie,“ poznamenala hovorkyňa s tým, že cieľom je takto postupne opraviť všetky ohniská v lesoparku.

Upravené parkovisko

Z ďalších projektov MLB spomenula aj zrekonštruované parkovisko na Kamzíku, ktoré obnovili minulý rok. „Okrem úpravy povrchov vznikol oddelený koridor pre peších a cyklistov, päť vyhradených miest pre ZŤP osoby a bezpečnejší osvetlený priechod pre chodcov,“ doplnila Schmucková.

Ako dodala, medzi aktuálne projekty patrí komplexná obnova bufetu na Partizánskej lúke v amfiteátri či postupná finalizácia obnovy bývalej horárne na Peknej ceste.

Kompletná rekonštrukcia

V roku 2022 prešiel kompletnou rekonštrukciou rekreačný areál medzi Račou a Mariankou – Malý Slavín, po rekonštrukcii ho sprístupnili vlani na jar. „Tvoria ho tri bezpečné ohniská a stoly so sedením, dominantným prvkom je nový vzdušný altánok, ktorý získal aj ocenenie CE ZA AR,“ priblížila hovorkyňa.

Vlani tiež sprístupnili pobytové schody na brehu IV. Rybníka. Ide o jednoduchú drevenú konštrukciu, ktorá umožňuje posedieť si v blízkosti vodnej plochy rybníka a pozorovať okolie.

Zveľaďujú prostredie

Hlavné mesto a MLB zveľaďujú prostredie bratislavských lesov citlivo s ohľadom na prírodu,“ poznamenala Schmucková s tým, že koncepčne postupne obnovujú súvisiacu infraštruktúru – rekreačné areály, náučné chodníky, studničky, povrchy ciest, parkovísk a podobne.

Okrem obnovovania existujúcej infraštruktúry a budovania novej MLB, sledujú a monitorujú zdravotný stav stromov v rekreačných areáloch, či v okolí frekventovaných turistických a cyklistických trás, a vykonávajú ďalšiu súvisiacu agendu v rámci svojej činnosti.

Tematické programy

Mestské lesy sa v rámci svojej činnosti úspešne venujú aj ekovýchove, ponúkajú rôzne tematické programy najmä pre školy, škôlky, ale aj seniorov, mládež a dospelých.

Tento rok v polovici mája sme na Kamzíku otvorili nové moderné Centrum ekovýchovy, ktoré slúži ako zázemie pre organizovanie rôznych kurzov a seminárov týkajúcich sa ochrany prírody,“ doplnila hovorkyňa a pripomenula, že aj tento rok je možné využiť sezónne linky, ktoré návštevníkov odvezú k turistickým bodom v Bratislave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk