Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lesna_cesta, cyklotrasa, bicykel
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: bratislava.sk
23. augusta 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

V mestských lesoch zrekonštruovali počas leta viacero ciest

V bratislavských mestských lesoch mesto v júli a auguste rekonštruovalo lesné asfaltové cesty na troch frekventovaných úsekoch. S prácami skončili minulý týždeň.

Zrekonštruované úseky ciest sa nachádzajú v katastrálnom území mestských častí Lamač, Rača a Záhorská Bystrica.

„Mestské lesy sú dôležitým verejným priestorom, ktorý je Bratislavčanmi veľmi vyhľadávaný a našou ambíciou je aj tieto verejné priestory skvalitňovať. Práve s týmto cieľom sme zrekonštruovali takmer 3 000 m lesných ciest,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Rekonštrukcia asfaltových ciest sa realizovala na troch úsekoch – lesná cesta Lamač (smer Kačín), lesná cesta nad Račou a lesná cesta Sliva – Malý Slavín (v celkovej dĺžke 2 870 m).

Rekonštrukcia ciest bola financovaná z programu Európsky poľnohospodársky fond pre rozvoj vidieka v hodnote 125 539 eur bez DPH s 20 % spoluúčasťou Mestských lesov v Bratislave. Mestská organizácia totiž ešte v októbri minulého roka podala na základe výzvy žiadosť o dotáciu na Poľnohospodársku platobnú agentúru a v tomto roku bola zaradená medzi úspešných uchádzačov.

„Nové lesné asfaltové cesty budú slúžiť najmä našim návštevníkom, ale takisto sme takto uľahčili v prípade potreby prístup aj vozidlám záchranných a hasičských zložiek. Tým, že financie sme získali z mimorozpočtových zdrojov, ušetrili sme navyše aj mestský rozpočet,“ povedal riaditeľ mestskej organizácie Mestské lesy v Bratislave Juraj Zikmund.

„Aby sme do tejto cennej časti Bratislavy pritiahli ešte viac návštevníkov, v bratislavskom lesoparku revitalizujeme aj viaceré oddychové miesta. Budeme montovať grily, rekonštruujeme altánky, postavíme vyhliadkovú vežu a domček na strome,“ doplnil primátor. Tieto čiastkové projekty sú financované z projektu mesta s názvom „Milión pre Bratislavu“, ktorý predstavil primátor Ivo Nesrovnal v júli tohto roka s cieľom investovať ušetrené financie do skvalitnenia verejných priestorov a zlepšenia kvality aktívneho trávenia voľného času Bratislavčanov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X