V MHD nachytali falošného revízora

mhd, autobus
ilustračné: SITA

Muža, ktorý sa vydával za revízora, nachytali priamo pri čine praví revízori DPB vo štvrtok popoludní v autobuse bratislavskej MHD.

Dopravný podnik preto vyzýva cestujúcich, aby boli obozretní a pripomínajú, že revízori DPB sú označení odznakmi na viditeľnom mieste. Každý revízor má zároveň preukaz na výkon kontroly cestovných lístkov, ktorým je povinný sa na požiadanie cestujúceho preukázať.

Muža, ktorý sa vydával za revízora, odhalili pracovníci DPB vo štvrtok 14. mája v popoludňajších hodinách v jednom zo spojov bratislavskej MHD. Falošného revízora nachytali, ako kontroluje nemecky hovoriaceho cestujúceho a jednu rozhorčenú cestujúcu. Cestujúca vraj mala výhrady k spôsobu, akým muž vykonával kontrolu.

Revízori DPB si situáciu všimli a začali ju riešiť. Muža, ktorý sa vydával za revízora, sa pýtali, aké má oprávnenie na kontrolu cestovných lístkov.

„Tento muž ukázal kartu súkromnej spoločnosti a tvrdil, že je revízor,“ priblížila hovorkyňa DPB Adriana Volfová. To mu však zamestnanci DPB neuverili, privolali dispečing DPB a políciu. „Dispečing spísal na mieste udalosti podrobný zápis a polícia falošného revízora zadržala a predviedla na výsluch,“ uzavrela Volfová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk