Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Materska skola vysehradska petrzalka 3.jpg
Ilustračná foto: petrzalka.sk
13. apríla 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V minulom roku investovala Petržalka do škôl približne milión eur

Peniaze sa použili najmä na rekonštrukciu škôl, vybudovanie dopravných ihrísk a opravy športových priestorov.

Minulý rok investovala bratislavská mestská časť Petržalka do základných a materských škôl približne milión eur. Peniaze sa použili najmä na rekonštrukciu škôl, vybudovanie dopravných ihrísk a opravy športových priestorov. Informovala o tom hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková.

Mestská časť zrekonštruovala sedem základných škôl (ZŠ) a tri materské školy (MŠ). Od marca do augusta minulého roka zrekonštruovali v ZŠ Turnianska rozvody vody do bazéna a strechu. Počas júla vymenili povrch telocvične v ZŠ na Nobelovom námestí. Hygienické zariadenia obnovili v ZŠ Tupolevova, Lachova, Pankúchova a Prokofievova, v tejto škole opravili aj kanalizáciu, elektrinu, schody, šatne a umyvárne pri telocvičniach. Šatne zrekonštruovali aj v ZŠ Dudova.

Občianskemu združeniu Rodičovské združenie pri ZŠ Pankúchova poskytla mestská časť dotáciu 3 738 eur na projekt Ekoučebňa v exteriéri. Z grantu a finančných prostriedkov občianskeho združenia v areáli školy vybudoval altánok s lavičkami pre 25 žiakov.

Materské školy sme vynovili tri. V MŠ Macharova okrem rekonštrukcie hygienických zariadení aj vymaľovali priestory budovy. V júli sme iniciovali rekonštrukciu vonkajšej terasy a hygienických zariadení v MŠ Jankolova a tiež zateplenie fasády MŠ Iľjušinova,” uviedla Halašková. Mestská časť vybudovala v areáloch MŠ Bzovícka, Pifflova a Iľjušinova aj tri nové dopravné ihriská za takmer 150 tisíc eur. V septembri otvorila mestská časť aj MŠ Vyšehradská pre 175 detí, ktorú rekonštruovali od februára 2017. Celkové náklady na rekonštrukciu predstavovali dva milióny eur, z ktorých 400 tisíc eur bolo z vládnej dotácie.

Mestská časť Petržalka v uplynulom roku revitalizovala aj niekoľko športových priestorov. „Chceme, aby deti a šport patrili k sebe a aby sme ich motivovali, vytvárame pre ne na to vhodný priestor,” dodala hovorkyňa mestskej časti. Zrealizovala sa obnova dvoch multifunkčných ihrísk v areáloch základných škôl Černyševského a Gessayova a aj bežecký ovál v ZŠ na Nobelovom námestí.

Bratislavská Petržalka má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 11 základných škôl a 24 materských škôl.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X