Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Materska skola vysehradska petrzalka 3.jpg
Ilustračná foto: petrzalka.sk
13. apríla 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V minulom roku investovala Petržalka do škôl približne milión eur

Peniaze sa použili najmä na rekonštrukciu škôl, vybudovanie dopravných ihrísk a opravy športových priestorov.

Minulý rok investovala bratislavská mestská časť Petržalka do základných a materských škôl približne milión eur. Peniaze sa použili najmä na rekonštrukciu škôl, vybudovanie dopravných ihrísk a opravy športových priestorov. Informovala o tom hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková.

Mestská časť zrekonštruovala sedem základných škôl (ZŠ) a tri materské školy (MŠ). Od marca do augusta minulého roka zrekonštruovali v ZŠ Turnianska rozvody vody do bazéna a strechu. Počas júla vymenili povrch telocvične v ZŠ na Nobelovom námestí. Hygienické zariadenia obnovili v ZŠ Tupolevova, Lachova, Pankúchova a Prokofievova, v tejto škole opravili aj kanalizáciu, elektrinu, schody, šatne a umyvárne pri telocvičniach. Šatne zrekonštruovali aj v ZŠ Dudova.

Občianskemu združeniu Rodičovské združenie pri ZŠ Pankúchova poskytla mestská časť dotáciu 3 738 eur na projekt Ekoučebňa v exteriéri. Z grantu a finančných prostriedkov občianskeho združenia v areáli školy vybudoval altánok s lavičkami pre 25 žiakov.

Materské školy sme vynovili tri. V MŠ Macharova okrem rekonštrukcie hygienických zariadení aj vymaľovali priestory budovy. V júli sme iniciovali rekonštrukciu vonkajšej terasy a hygienických zariadení v MŠ Jankolova a tiež zateplenie fasády MŠ Iľjušinova,” uviedla Halašková. Mestská časť vybudovala v areáloch MŠ Bzovícka, Pifflova a Iľjušinova aj tri nové dopravné ihriská za takmer 150 tisíc eur. V septembri otvorila mestská časť aj MŠ Vyšehradská pre 175 detí, ktorú rekonštruovali od februára 2017. Celkové náklady na rekonštrukciu predstavovali dva milióny eur, z ktorých 400 tisíc eur bolo z vládnej dotácie.

Mestská časť Petržalka v uplynulom roku revitalizovala aj niekoľko športových priestorov. „Chceme, aby deti a šport patrili k sebe a aby sme ich motivovali, vytvárame pre ne na to vhodný priestor,” dodala hovorkyňa mestskej časti. Zrealizovala sa obnova dvoch multifunkčných ihrísk v areáloch základných škôl Černyševského a Gessayova a aj bežecký ovál v ZŠ na Nobelovom námestí.

Bratislavská Petržalka má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 11 základných škôl a 24 materských škôl.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X