V Mlynskej doline sa uskutoční Amosfest, ktorého súčasťou je i legendárna Trafoparkotéka

AmosFest Sturak.jpg
Na blížiaci sa AmosFest 2019 poukazuje aj stena Výškového bloku B v areáli internátov v Mlynskej doline. Foto: Ján Šutý

AmosFest je jedinečný študentský festival, ktorého hlavným cieľom je združovať študentov, zamestnancov i absolventov rôznych fakúlt Univerzity Komenského v Bratislave (UK) v jednom čase a priestore a posilniť tak vzťah k značke národnej univerzity. 

Festival ponúkne návštevníkom bohatý hudobný, zábavný i športový program.

Je oslavou blížiaceho sa 100. výročia vzniku najstaršej a najväčšej slovenskej univerzity – UK, ktoré si pripomíname v práve prebiehajúcom roku 2019.

Festival sa bude konať

  • 9. mája 2019 v čase od 17.00 hod. do 22.00 hod.,
  • 10. mája 2019 v čase od 15.00 hod. do 01.00 hod.,
  • 11. mája 2019 v čase od 15.00 hod. do 00.00 hod.

Zaujímavosťou je, že AmosFest sa tento rok spojil s legendárnou Trafoparkotékou.

Amosfest_mapa.jpg
Prehľadná mapka s vyznačením areálu a hlavných vstupov a východov na AmosFeste 2019. Foto: https://mlyny.uniba.sk/detail-novinky/back_to_page/vysokoskolske-mesto-l-stura-mlyny-uk/article/amosfest-2019-1/

Cieľom podujatia je súčasne zviditeľniť záujmové študentské spolky, ktoré pri univerzite pôsobia a prezentovať tak možnosti mimoškolskej participácie študentov univerzity. Iniciátorom a organizátorom je Študenstká časť Akademického senátu Univerzity Komenského v Bratislave.

Program štvrtok 9. mája

Amosfest stvrtok upece program.jpg
AmosFest začne vo štvrtok 11. mája v Univerzitnom pastoračnom centre Mlynskej doliny. Foto: Ján Šutý

Technimatic sa v rámci európskeho tour zastaví na AmosFeste

Anglický liquidDnB projekt Technimatic vystúpi po Berlíne, Londýne či Amsterdame aj v Bratislave. Ako jeden z headlinerov sa počas AmosFestu predstaví SIGNAII_FM Night, ktorá bude súčasťou TrafoParkoTéky.

Amosfest piatok sturak stage.jpg
Podrobný program na AmosFest stage v piatok 10. mája 2019. Foto: https://amosfest.sk/novinky

Obľúbení Pete Rogers a Andy Powell so svojou elektronickou tanečnou hudbou roztancujú aj študentov UK. Svojím originálnym zvukom prispejú do rôznorodej palety kapiel a účinkujúcich, ktorou je AmosFest povestný.

Trafoparkoteka AmosFest piatok 10, máj 2019
Podrobný program účinkujúcich na Trafoparkotéka stage v rámci podujatia AmosFest 2019. Foto: https://amosfest.sk/novinky

Modestep má nové skladby, vystúpi v Bratislave

Hoci bola táto britská elektronická formácia posledné roky v úzadí, dnes prichádza s čerstvými El Echoes rovno na májový AmosFest.

Amosfest sobota sturak stage.jpg
Záverečný program na AmosFest stage v areáli Vysokoľkolského mesta Ľudovíta Štúra v Mlynskej doline. Foto: AmosFest pokračuje v piatok 10. mája Trafoparkotékou pri neďalekom internáte Mladosť STU. Foto: https://amosfest.sk/novinky

V sobotu 11. mája sa  v Mlynskej Doline môžete tešiť na legendárny Modestep. Skupina, ktorý vznikla v roku 2010, okrem najväčších svetových festivalov vystúpila už aj na Grape alebo Uprisingu. Od svojho vzniku stihla vydať dve štúdiové albumy a už tri EP platne.

Trafoparkoteka amos sobota mladost.jpg
AmosFest pokračuje v sobotu 11. mája Trafoparkotékou pri neďalekom internáte Mladosť STU. Foto: https://amosfest.sk/novinky

Pre študentov a zamestnancov UK sú v obmedzenom množstve pripravené lístky zadarmo. Predpredaj lístkov pre širokú verejnosť i študentov iných VŠ nájdete TU.

Špecialitou tohtoročného Amosfeste bude aj čapovaná Treskoslovenská Treska.

Obmedzenie parkovania

Vysokoľkolské mesto Ľudovíta Štúra zároveň žiada všetkých majiteľov automobilov parkujúcich na parkovisku pred a vedľa Univerzitného pastoračného centra a parkujúcich v okolí reštaurácie Palmýra, aby svoje automobily bezodkladne premiestnili na iné miesto. Parkovisko bude opäť k dispozícii po skončení akcie, t.j. 12. mája 2019.

Parkovanie mlyny amosfest.jpg
Vyznačený alternatívny vstup na Výškový blok a vyznačení parkoviská, ktoré budú počas podujatia nedostupné. Foto: https://mlyny.uniba.sk/detail-novinky/back_to_page/vysokoskolske-mesto-l-stura-mlyny-uk/article/amosfest-2019-1/

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk