V Moste pri Bratislave vyrastie 56 rodinných domov. Investor projekt vyčíslil na 2,1 milióna

rodinný dom
ilustračné: pixabay.com

Spoločnosť Metropol Slovakia sa chystá v lokalite Pod Pšenom vybudovať na území s rozlohou 104-tisíc metrov štvorcových inžinierske siete a komunikácie, a tým vytvoriť podmienky pre výstavbu 56 rodinných domov.

„Zámerom projektu je vytvorenie ucelenej obytnej zóny so zástavbou rodinných domov s príslušnou technickou a dopravnou vybavenosťou a so zeleňou,“ uviedla spoločnosť vo svojom investičnom zámere, ktorý už predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Navrhovaný projekt vyčíslil investor na vyše 2,1 milióna eur. Objekty rodinných domov budú slúžiť na trvalé bývanie pre štvor- až päťčlenné rodiny.

„Ide o súbor rodinných domov s jednotným vizuálnym stvárnením exteriérov tvoriacim ucelený architektonický ráz obytného bloku,“ dodal investor. Obytný blok bude tvorený samostatne ako jednopodlažné rodinné domy, jednopodlažné dvojdomy a dvojpodlažné radové domy. Pozemky, ktoré by mali byť pripravené na výstavbu rodinných domov zhruba o rok, sa nachádzajú v juhovýchodnej časti obce Most pri Bratislave, v lokalite Pod Pšenom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk