V najbližších rokoch by v Bratislavskom kraji mohli pribudnúť materské školy s kapacitou až 1 422 detí

Preschool Child
Ilustračná foto: GettyImages

V priebehu minulého roka bola zverejnená výzva na podporu zariadení sociálnych služieb, jaslí a materských škôl v Bratislave. Magistrát hlavného mesta informuje o výsledkoch.

O tento finančný príspevok si mohli požiadať mestské časti Bratislavy, obce, okresné mestá v Bratislavskom kraji a tiež žiadatelia z mimovládneho, súkromného sektora a cirkevných organizácií.

Na základe tejto výzvy boli na posúdenie predložené zámery od 19 žiadateľov v rámci projektov novostavieb a rekonštrukcií zariadení sociálnych služieb v sume viac ako 16 miliónov eur. Požadovaná hodnota nenávratného finančného príspevku potvrdzuje zvýšenú potrebu rekonštrukcií a nových stavieb zariadení sociálnych služieb v Bratislavskom kraji. Zariadenia sociálnych služieb vzniknú vo Vrakuni, Dunajskej Lužnej, Modre – Kráľovej, Malackách, Chorvátskom Grobe, Vajnoroch, Petržalke, Šenkviciach, Ivanke pri Dunaji, Novom Meste, Studenom a Tomášove.

Pokiaľ ide o projektové zámery na podporu rozvoja jaslí, predstavovala výška prerozdelených prostriedkov na celé územie Bratislavy sumu 3 141 356 eur celkových oprávnených výdavkov na projektové zámery. Zrekonštruované či nové jasle tak môžu v rokoch 2020 – 2021 vzniknúť v Petržalke, Rači, Malackách, Tomášove, Novom Meste, Miloslavove, Senci a Bernolákove.

Výzva orientovaná na podporu rozšírenia kapacity materských škôl, bolo predložených 23 zámerov s požadovanou výškou nenávratného finančného príspevku 8 142 156, 80 eur. Požadovaná suma taktiež preukazuje potrebu rozširovania kapacity materských škôl v Bratislavskom kraji aj v Bratislave samotnej. Kvôli nesplnených podmienkam, prípadne iným problémom s overením, boli 4 projekty pozastavené a niektoré i zamietnuté. Žiadosti o nenávratný príspevok môžu predložiť 15 žiadatelia s celkovou sumou požadovaného príspevku 5 400 592, 80 eur.

Na základe predložených žiadostí tak môže byť podporená kapacita materských škôl v počte 1 422 detí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk