V nasledujúci dni sa riadne zapotíme, SHMÚ vydal výstrahu pred vysokými teplotami

leto, teplo, horúčavy
Foto: ilustračné, SITA/AP

Obyvateľov Bratislavy a okolia čakajú teplé letné dni, hoci leto oficiálne ešte nezaklopalo na dvere. Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu sa poriadne zapotíme.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa, tá sa týka vysokých teplôt, ktorým sa nevyhne ani Bratislava. Ako uvádza SHMÚ: „V okrese Bratislava  sa OJEDINELE očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 °C.“

Tento jav by mal trvať počas dvoch dní. Výstraha platí vo štvrtok 31. mája v čase od 15.00 do 18.00 h. a v piatok 1. júna, kedy denná teplota vzduchu môžu vystúpiť až na 33 stupňov Celzia, rovnako v čase od 15.00 do 18.00 h.

Vysoká teplota so sebou prináša rôzne zdravotné riziká, kedy sú ohrozené najmä malé deti či starší ľudia. „Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ uvádzajú slovenskí meteorológovia prostredníctvom svojej webovej stránky.

Ako dopĺňa SHMÚ: „Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk