V nedeľu bude na Primaciálnom námestí slávenie sviatku Božieho tela

Primacialne_namestie_maps.google.sk_.jpg
maps.google.sk

Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi oslávia katolíci v nedeľu o 10.30 hod. na Primaciálnom námestí. Slúžiť ju bude apoštolský nuncius na Slovensku Mario Giordana. Koncelebrovať budú bratislavskí biskupi Stanislav Zvolenský a Jozef Haľko.

Po slávnostnej svätej omši bude procesia so Sviatosťou oltárnou cez Klobučnícku ulicu a Námestie SNP pred farský Kostol sv. Jána z Mathy na Župnom námestí, kde sa slávnosť skončí ďakovným chválospevom a udelením eucharistického požehnania. Procesia sa koná, pretože Katolícka cirkev slávila vo štvrtok sviatok Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi (Božie telo) ako prikázaný sviatok. Podľa tradície sa koná procesia v mestách v nedeľu po tomto sviatku.

Tradícia procesií odpradávna sprevádza tento jeden z najväčších cirkevných sviatkov, ľudovo nazývaný Božie telo. Tajomstvo Ježišovho tela a krvi, na ktoré sa pri každej omši premieňa chlieb a víno, veriaci v procesii na čele s kňazom symbolicky oznamujú svetu nosením monštrancie s kúskom premeneného chleba ulicami dedín a miest. Postupne sa zastavujú pri štyroch oltároch, symbolizujúcich štyri svetové strany. Sprievod tak naznačuje Božiu ochotu a ústretovosť aj voči tým, ktorí ho nepoznajú. Deti na znak úcty a lásky k Bohu sypú na cestu lupene kvetov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk