V nedeľu otvoria v Petržalke Skatepark Gercenova

Miniskatepark 1.jpg

Asociácia Skateboardingu Slovenskej republiky sa rozhodla premeniť nevyužitú časť ihriska na Gercenovej ulici na mini mestský skatepark. Otvorí ho už túto nedeľu od 10. do 16. hodiny.

Verejný priestor, ktorý nemal využitie, dostal novú tvár. Časť ihriska pri spojenej škole Gercenova v Petržalke sa zmenila na miniskatepark, ktorý bude slúžiť deťom na korčuliach, BMX, kolobežkách a skejtoch. Pre rodičov, ktoré budú svoje ratolesti sprevádzať, je určená blízka oddychová zóna.

„V spolupráci s dobrovoľníkmi v priebehu piatich dní vybetónujeme malý skatepark. Jeho design bude prispôsobený začiatočníkom – navrhli a postavia ho však chalani, ktorí sa venujú stavbe skateparkov aj profesionálne. Slúžiť bude návštevníkom vždy po školskom vyučovaní, taká je dohoda s našou milou pani riaditeľkou,“ uvádza sa v projekte k skateparku.

Miniskatepark.jpg
https://www.startlab.sk/projekty/168-miniskatepark-gercenova/#o-projekte

Výstavba ihriska stála 1 250 eur, keďže sa na projekt podarilo vyzbierať až 3 128 eur, upravené bolo aj okolie. Vysadené stromy vytvoria kyslík pre športovcov a oddychová zóna bude slúžiť rodičom a záujemcom o tento šport.

„Ale ani tam to nekončí – všetky ostatné peniažky pôjdu do extra prekážok a oddychovej zóny.Po dokončení skateparku navyše zavoláme šikovných umelcov, ktorí prekážky pomaľujú a skatepark tak bude slúžiť aj ako mini galéria,“ uvádza sa v projekte.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom