V nedeľu sa uskutoční Národný pochod za život. V centre mesta budú obmedzenia

Národný pochod za život
SITA

Zhromaždenie sa bude presúvať mestom v smere z Námestia SNP, kde sa budú v dopoludňajších hodinách schádzať účastníci pochodu.

V nedeľu počas Národného pochodu za život budú v Bratislave dopravné obmedzenia. Ich cieľom je zabezpečiť bezpečný a plynulý prechod mestom účastníkom tohto podujatia. Uzávierky vybraných komunikácií budú trvať približne od 12. do 17. hodiny.

K výraznému obmedzeniu cestnej premávky dôjde najmä Starom Meste. Od poludnia nebudú cez Námestie SNP premávať električky, nahradia ich autobusy.

Zhromaždenie sa bude presúvať mestom v smere z Námestia SNP, kde sa budú v dopoludňajších hodinách schádzať účastníci pochodu. Z Námestia SNP bude pochod pokračovať po trase: Štúrova ul. – Gorkého ul. – Jesenského ul. – Mostová ul. – Rázusovo nábrežie – výjazdová rampa Mosta SNP – Staromestská ul. – Suché mýto – Nám. SNP. Po prejdení okruhu sa budú účastníci pochodu postupne rozchádzať.

Pred dvoma rokmi v Košiciach bolo na pochode 80-tisíc ľudí. Aj teraz organizátori rátajú s desiatkami tisíc účastníkov. „Vzhľadom na tento obrovský počet ľudí musíme zabezpečiť plynulosť a bezpečnosť prechodu účastníkov, ale zároveň čo možno najmenej obmedzovať tých, ktorí sa na pochode nezúčastnia,“ uviedla hlavná dopravná inžinierka Tatiana Kratochvílová.

Celý pochod bude sprevádzaný výlukou individuálnej aj mestskej hromadnej dopravy. Uzávierky komunikácií si vyžiadajú nevyhnutnú spoluúčasť Policajného zboru SR, príslušníkov mestskej polície a organizátorov. Vzhľadom na smerovanie trasy pochodu je nevyhnutné počítať s výrazným obmedzením cestnej premávky v Starom Meste.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk